"Kuidas minust sai HAPKOMAH" peaosaline võtab lavale kaasa isikliku kogemuse

Ugala lavastuses "Kuidas minust sai HAPKOMAH" nimitegelast Narkomaani kehastav Rainer Elhi ütles, et lavastusprotsessis puutusid näitlejad kokku päris narkomaanidega, kuid Lasnamäe poisina võttis ta kogemusi kaasa ka isiklikust elust.

"Väga palju on tegelikult sõprusringkonnas olnud inimesi, kes tänaseks päevaks on kas siis terved või siis on kusagil mujal. Sealt on palju võtta," tõdes Viljandi kultuuriakadeemia kolmanda kursuse üliõpilane "Aktuaalsele kaamerale".

Lavastaja Vallo Kirs lisas, et moraalilugemise ja olukirjelduse vahel on peen joon, mida lavastuse materjal anonüümse autori käe all on väga hästi tabanud. "Peen joon, kuidas mitte lugeda moraali, aga seejuures anda väga selgelt mõista, et need on sõnumid teispoolsusest, te ei taha siia tulla. Seda, kuidas me seda peent autori niidistikku lavastuses endas tabame, seda saab näha," ütles Kirs.

"Kuidas minust sai HAPKOMAH" on ühe anonüümse eesti mehe julge ja halastamatu lugu, mis avaldati raamatuna neli aastat tagasi. Jim Ashilevi dramatiseeringus jõuab see Ugalas teatrivaatajate ette.

Oma näitlejadebüüdi kutselises teatris teevad Viljandi kultuuri-akadeemia 13. lennu näitlejatudengid. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: