Raadioteatri kuuldemäng "Isamaa. Mu aps" lõhub tükkideks tuntud tekstid

Raadioteater
Raadioteater "Isamaa. Mu aps" Autor/allikas: Raadioteater

23. oktoobri hilisõhtul jõuab Vikerraadio eetrisse kuuldemäng "Isamaa. Mu aps", kus Riina Maidre, Päär Pärenson, Taavet Jansen ja Indrek Spungin on seganud omalaadsel moel kokku hulga tuttavaid tekste.

Kuuldemängus on binaarpoeesia meetodil segatud kokku Juhan Liivi, Johann Voldemar Jannseni, Tõnu Trubetsky, Tõnu Õnnepalu, Jürgen Rooste, William Shakespeare'i, Paul-Eerik Rummo, Vello Salumetsi, Eero Epneri ja Päär Pärensoni tekstid. Samuti on kasutatud ravimipurgi infolehti ja rahvasuus levivat.

Binaarpoeesia on tekstitootmise meetod, kus valmis tekstidest toodetakse uusi tekste. Binaarpoeesia meetod töötab kollaažitehnika põhimõttel, kus kõigepealt valitakse välja valmis tekst, lõigatakse sõna, fraasi või lause haaval tükkideks, segatakse tükid ära, valitakse suvalises järjekorras välja, laotatakse ritta ja toimetatakse liigse kustutamisel kokku uus ja veetlev tekst.

Binaarpoeesia nimi viitab protsessi kahesusele, sest see toimib kahendkoodis ehk digitaalselt – see tähendab kääride ja sorteerimise töö teeb ära robot ehk tarkvarakoodijupp. Kuid peale ühtede ja nullide ilmneb kahesus ka siis, kui kohtuvad tekst ja toimetaja, prototekst ja uus tekst, inimene ja robot.

Binaarpoeedid on Riina Maidre, Päär Pärenson, Taavet Jansen ja Indrek Spungin. Diktorihääl Piret Neihaus, helirežissöör Külli Tüli. "Isamaa. Mu aps" kõlab Vikerraadio eetris 23. oktoobril kell 23.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: