ERR.ee video: kas raamatukogud vajavad esoteerikakirjandust?

1. novembril toimus Tallinna Keskraamatukogus Aleksander Sibulale pühendatud erialapäev. ERR kultuuriportaal kandis üle päeva vestlusringid, millest esimeses oli luubi all esoteerika.

Tänavu möödub keskraamatukogu kauase direktori ja Eesti raamatukogunduse arendaja Aleksander Sibula sünnist 135 aastat.

Erialapäeval oli tähelepanu keskmes viimastele aastatele iseloomulikud tendentsid – eestlaste suur huvi esoteerikakirjanduse ning leige huvi luule laenutamise vastu. Vestlusringides arutasid kirjastajad, ajakirjanikud, luuletajad ja erinevate valdkondade eksperdid, milline on raamatukogu vastutus esoteerikakirjanduse levikul ning kes ja mida saaks teha luule populariseerimiseks. Erialapäev pakkus vaatenurki, kuidas kaasaegse raamatukogu kasutaja vajadustele vastata.

Erialapäeva esimene vestlusring keskendus esoteerikakirjanduse komplekteerimisele. Paneelis arutlesid eksperdid, kuidas leida tasakaal lugejate soovide ja rahvaraamatukogu eesmärgi – arendada lugejat – vahel. Kas raamatukogud peaksid ostma alternatiivmeditsiini, vandenõuteooria, okultismi, selgeltnägemise jms valdkonda kuuluvaid raamatuid? Kas neid oma kogusse ostes saame loota lugejate tervele mõistusele? Kuhu tõmmata piir rahvameditsiini ja esoteerika vahele?

Vestlusringi juhtis Eesti Rahvusringhäälingu toimetaja ja 2018. aasta Bonnieri preemia laureaat Merilin Pärli. Vestlusringis osalesid Tallinna Keskraamatukogu direktor Kaie Holm; teaduspõhise meditsiini propageerija ja aasta arst 2017 Karmen Joller, soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa-Ly Pakosta ja kirjastuse Tänapäev peatoimetaja ja Eesti Kirjastuste Liidu juhatuse liige Tauno Vahter.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: