Maarja varia

Maarja Merivoo-Parro: seemnel on ainult üks võimalus

25.05.20 MAARJA VARIA ... Kõik, kes praegusel ülerahvastatuse ja looduskatastroofide ajastul võtavad nõuks igasuguguseid majanduskriise ja pandeemiaid trotsides ise järglasi saada, evivad ka südames ilmselt väga suuri lootuseid helgele tulevikule nii nende oma ihuvilja kui kogu inimkonna jaoks, rääkis Maarja Merivoo-Parro Raadio 2 kultuurikommentaaris "Maarja Varia".

Maarja Merivoo-Parro: digitihniku lageraie üle otsustavad väikesed piraadid

18.05.20 ARVAMUS ... Näib, et internetis valetamine, reeglite painutamine ja oma võimete piires piraatlusega tegelemine noortele erilist probleemi ei valmista. Vanemate klõpsutavate ja filmivate seadmete all võrsunud põlvkonna jaoks, kelle saavutused ja ebaõnnestumised riputatakse peaaegu reaalajas eKooli, on piir virtuaalse ja reaalse vahel üha hägusem.

Maarja Merivoo-Parro. Filmifööniks kultuurimaastikul

04.05.20 MAARJA VARIA ... Uues reaalsuses on striimimine elu lahutamatu osa, märgib Maarja Merivoo-Parro oma kultuurikommentaaris "Maarja varia".

Maarja Merivoo-Parro. Meie karjalaskepäev pandi paika

27.04.20 MAARJA VARIA ... Elagem eriolukorras päev korraga ja ärgem põdegem, märkis Maarja Merivoo-Parro enda kultuurikommentaaris "Maarja varia".

Maarja Merivoo-Parro: Olev Muska ehk mees, kes pani Tuljakule pommi alla

02.03.20 ARVAMUS ... Põnev ja vastuoluline Austraalia Eesti muusik Olev Muska on märtsikuise R2TV persooniloo fookuses. Kuna mees ise on erakordne, olgu hoiatuseks öeldud, et ka saatelõik ei ole traditsiooniline tele, vaid hoopis tunnetuslik rännak, mis on täis seninägematuid haruldasi arhiivikaadreid Välis-Eesti mandril toimunust, kõneles Maarja Merivoo-Parro enda kultuurikommentaaris "Maarja varia".

Maarja Merivoo-Parro: pidu katku ajal on maskiball

03.02.20 ARVAMUS ... Eilne, 2. veebruar 2020, Tartu Rahu aastapäev läheb minu isiklikku kroonikasse kirja päevana, mil esmakordselt nägin eesti inimesi mitte ainult hoolega käsi desinfitseerimas, vaid ka Tallinna suunduval lennukil maski kandmas. Millal näen neid linnapildis? Kas ja millal nendega ise liitun? Viiruste kultuuri üle arutleb Maarja Merivoo-Parro oma kultuurikommentaaris "Maarja Varia".

Maarja Merivoo-Parro: nõnda kõneles Jon Ola Sand

27.01.20 ARVAMUS ... Ühel hiljutisel muusikaajakirjanike kogunemisel sattusin tunnistama avalikku intervjuud norra härra Jon Ola Sandiga, kes vastutab EBUs ehk Euroopa ringhäälingute liidus maailma suurima telesaate ehk Eurovisiooni lauluvõistluse eest. Tänavune üritus on juba 65. ja võtab kevadel aset Rotterdamis. Osalejamaad Albaaniast Austraaliani juba valmistuvad ja ka meie Raadio 2-s hüppame esmaspäeval ametlikult eurokarusselli peale.

Maarja Merivoo-Parro: Eurosonicu konverentsil ennustati muusika voogedastuse peatset kadu

20.01.20 ARVAMUS ... Maarja Merivoo-Parro käis möödunud nädalal muusikafestivalil Eurosonic-Noorderslag ning vahendas kultuurikommentaaris "Maarja varia" värskeid muljeid.

Maarja Merivoo-Parro: mis koht on kodu?

15.01.20 ARVAMUS ... Kodu on ikka geniaalne koht, sest kodus toimub nii palju, isegi siis, kui mitte midagi ei juhtu. See, mida ja kuidas me kodus teeme, mil moel ärkame ja kuidas päevad õhtusse veerevad, määrab ja määratleb suuresti ka selle, kuidas meil kodukindluse seintest väljaspool läheb, ütles Maarja Merivoo-Parro enda kultuurikommentaaris "Maarja varia".

Maarja Merivoo-Parro. Kas me hakkame reisimist häbenema?

06.01.20 ARVAMUS ... Me oleme on alati rännanud. Teadlased ütlevad, et inimkond sündis Aafrikas ja asutas sealt alustades tasapisi kogu Maa. Ka need, kes evolutsiooni eitavad, ei saa läbi migratsioonilugudeta. Piibli järgi on kogu inimkond pagulaste järeltulijad, sest kes olid Aadam ja Eeva kui mitte pagulased – paradiisist väljaaetud, märkis Maarja Merivoo-Parro oma kultuurikommentaaris "Maarja varia".

Maarja Merivoo-Parro. Rohelised lapsed

16.12.19 ARVAMUS ... Keskmiselt vanades Hollywoodi filmides kohtab ikka ütlust plant-pet-baby, mis markeerib noore täiskasvanu vastustunde kasvamise ja kasvatamise arengufaase. Ehk et kõigepealt tuleb õppida elus hoidma taime, seejärel lemmiklooma ja alles siis saab lapse peale mõtlema hakata, ütles Maarja Merivoo-Parro oma kultuurikommentaaris "Maarja varia".

Maarja Merivoo-Parro. 13 asja Austraaliast

02.12.19 ARVAMUS ... "Maarja varia" oli puhkusel, sest olin Austraalias, kus praegu on kevad. Laadisin end D-vitamiini ja kohalikku teavet täis ja toon kiirelt välja 13 asja, mida oleks hea Austraalia kohta teada.

Maarja Merivoo-Parro. Vabastavad mõttemoetuuled

28.10.19 ARVAMUS ... Maarja Merivoo-Parro alustas Raadio 2 eetris rubriigiga "Maarja varia", kus ta sobrab kultuuris, ajas ja ruumis. Sel nädalal räägib Maarja oma katsest sukelduda moemaailma.

Maarja Merivoo-Parro: Ma pole kalamees, ma ujun siin

07.10.19 ARVAMUS ... Maarja Merivoo-Parro alustas Raadio 2 eetris rubriigiga "Maarja varia", kus ta sobrab kultuuris, ajas ja ruumis. Sel nädalal räägib Maarja suurest valgest vaalast, Kolga lahe haidest ja salakaameratest vee all.

Maarja Merivoo-Parro: olevik on kaduv kunst

01.10.19 ARVAMUS ... Maarja Merivoo-Parro alustas Raadio 2 eetris kultuurikommentaariga "Maarja varia", kus ta sobrab kultuuris, ajas ja ruumis. Sel nädalal selgitas ta, miks nutitelefon tundub superpuldina, mida inimesed kasutavad selleks, et oma elu igavaid kohti edasi kerida.

Maarja Merivoo-Parro: Rögaraadio

23.09.19 ARVAMUS ... Maarja Merivoo-Parro alustas Raadio 2 eetris kultuurikommentaariga "Maarja varia", kus ta sobrab kultuuris, ajas ja ruumis. Seekordses kommentaariumis uurib Merivoo-Parro ravimatut köha ja Ameerika kangeid ravimeid.

Maarja Merivoo-Parro: Prints lillal hobusel

16.09.19 ARVAMUS ... Maarja Merivoo-Parro alustas Raadio 2 eetris kultuurikommentaariga "Maarja varia", kus ta sobrab kultuuris, ajas ja ruumis. Selle nädala kommentaaris on uurimise all näiteks Prince'i vari Minnesotas.

Maarja Merivoo-Parro: Ropp voorus

09.09.19 ARVAMUS ... Maarja Merivoo-Parro alustas Raadio 2 eetris kultuurikommentaariga "Maarja varia", kus ta sobrab kultuuris, ajas ja ruumis. Selle nädala kommentaaris on uurimise all roppused.

Maarja Merivoo-Parro: IKEA tuli õuele

03.09.19 ARVAMUS ... Maarja Merivoo-Parro alustas Raadio 2 eetris kultuurikommentaariga "Maarja varia", kus ta sobrab kultuuris, ajas ja ruumis. Avakommentaaris on uurimise all mööblifirma IKEA.

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: