Tiina Lokk: PÖFF-i peetakse üheks kõige avangardistlikumaks festivaliks

Filmisaate "PÖFFi kaheksa ja pool" teises saates olid uurimise all festivali põhivõistlusprogramm ja debüütfilmide võistlusprogramm. Sõna sai festivali direktor Tiina Lokk-Tramberg ning ka programmi koostaja Liisi Rohumäe.

Tiina Lokk selgitas, et PÖFF-i peetakse üheks kõige avangardistlikumaks festivaliks. "Kui võrreldakse teisi võistlusprogramme, siis seal on väga palju traditsioonisi filme, aga me otsime selliseid, mis on ühelt poolt suured ja vaatajasõbralikud filmid, aga teisalt ka väga autorikesksed," sõnas ta ja lisas, et PÖFF-il ajab üks pärl teist taga.

Programmi koostaja Liisi Rohumäe tõi välja, et tänavu on PÖFF-i põhivõistlusprogrammis esindatud neli täiesti uut riiki. "Meil on Lõuna-Aafrika Vabariik, Dominikaani Vabariik, Kosovo ja Vietnam," sõnas ta ja tõi välja, et Vietnamist on film "Tukkuv linn". "Kindlasti mitte nõrganärvilistele, aga ta on hoogne krimidraama."

Filmisoovitusi jagasid saates filmikriitik Hendrik Alla ja dokumentaalfilmi "Aasta täis draamat" režissöör Marta Pulk.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: