Kirjandusmuuseum näitab kogu mullust tööd

Eesti kirjandusmuuseum.
Eesti kirjandusmuuseum. Autor/allikas: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti Kirjandusmuuseumi esimese korruse koridoris avati ülevaatenäitus "Kirjandusmuuseumi väljaanded 2019", kus on välja pandud kõik möödunud aastal kirjandusmuuseumi egiidi all või toel välja antud teavikud. Esindatud on nii perioodika, monograafiad, noodid, plaadid kui ka valik 2019. aastal toimunud ürituste plakateid, kokku 42 eksponaati.

Eesti Kirjandusmuuseumi Teaduskirjastus avaldab pidevalt rahvusvaheliselt tunnustatud erialast eelretsenseeritavat teaduskirjandust, kirjastab kirjanduse ja folkloristika monograafiaid, artiklikogumikke ning teadusperioodikat. Kirjandusmuuseumi teadustegevusest annab ülevaate ka korraldatud konverentside teesisari.

Muuseum teeb koostööd mitmete asutustega ning toetab uurimistegevust, mille tulemusena näeb ilmavalgust hulk väljaandeid. Avaldatud on rahvapärimust, mälestusi ja omaelulugusid nii ajaliselt kui geograafiliselt lähemalt ja kaugemalt. Näiteks Ingrid Rüütlilt ilmus nii paber- kui helikandjal kogumik Virumaa (rahva)laule ja (pilli)lugusid ning koostöös Eesti Pärimusmuusika Keskusega anti välja järjekorras juba viies "Pärimusmuusika noodikogu" vihik.

Lisaks näitusel eksponeeritule publitseerib kirjandusmuuseum e-väljaandeid. Kirjandusmuuseumi tervikbibliograafia on leitav veebis ning kajastuvad kataloogis ESTER.

Näituse koostasid vanemraamatukoguhoidja Mariliis Õunapuu ja Tartu Ülikooli infokorralduse praktikant Rene Kriisa.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: