Docpoint toob vaatajateni meesõiguslased

Homme algavat Docpointi tutvustas "Terevisoonis" festivali korraldaja Kaarel Kuurmaa.

"Bassein"
Režissöör: Hristiana Raykova

"Bassein" on humoorikas dokumentaalfilm, mida võib vaatama minna kerge tundega.

Mõnusa kulgemisega film pensionärideklubist, kes veedavad aega Bulgaaria auravate termaalvetega basseinis. Tegevus toimub Varna linnas, kust õhkub nõukogudeaegset nostalgiat. Basseinist moodustub justkui keskkond, kus saavad kokku erinevate lugudega inimesed. Nii arutletaksegi kerguse ja komöödia kaudu oluliste sotsiaalsete teemade üle. 

Film meenutab paar aastat tagasi valminud kodumaist Vladimir Loginovi filmi "Sipelgapesa", kus on samuti võetud üks mikrokosmos, mille kaudu räägitakse ühiskonnast laiemalt.

"Meestelaul"
Režisöör: Petter Sommer, Jo Vemund Svendsen

21. sajandi meesõiguslaste film, mis annab häälekate naisõiguslaste kõrval hääle ka meestele.

"Meestelaul" sobib festivalile väga hästi, sest Eesti on teada tuntud koorilaulu riik. Filmis kohtume endiste Norra hevi- ja rokimeestega, kes nüüd käivad koos, et laulda lõbusaid ja lustakaid laule, mis räägivad meeste tervisest.

"Film on üles ehitatud sellele, et nad soojendav Black Sabbathi ja Ozzy Osbourne'i kontserti." Kurvem noot saabub filmi koos koori dirigendi raske haigusega. Nad küll valmistuvad oluliseks esinemiseks, kuid samal ajal peavad kaasa elama dirigendi tõvele.

Filmis on fookuses meeste tervis ja probleemid, mis on naiste teemade kõrval enam ja enam filmidesse tulnud.

"Buddha Aafrikas"
Režissöör: Nicole Schafer

"Buddha Aafrikas" näitab Hiina maailmavallutusliku plaani vaatega Aafrikasse, kus fookuses on pehme jõud.

Hiina majandusliku jõu kõrval saab filmis hoopis näha pehmet jõudu. Rajatakse mitmeid orbudekodusid, kus õpetatakse lastele hiina keelt. Pärast lõpetamist on lastel võimalik astuda Hiina ülikoolidesse. Noori meelitatakse Hiina nimel töötama, seades nad valiku ette, kas liituda tsivilisatsiooniga või minna tagasi metsikumasse ellu.

Kohtume huvitava äraspidise kolonialismiga, millega me Läänes enam harjunud ei ole. Noortele pakutakse haridusega küll paremat elu, kuid samal ajal tehakse neist hiina keele rääkijad ja Hiina kultuuri agendid.

Filmis keskendutakse noortele poistele, kes oma haridusteel puutuvad kokku huvitavate kultuurikonfliktidega.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: