X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ralf Sauter filmist "Kuldne kinnas": tegu on kesköise õõvafilmiga, mitte psühholoogilise sügava uurimusega

Foto: outnow.ch

Eesti kinodesse jõudis Saksa režissööri Fatih Akini film "Kuldne kinnas" ("Der Goldene Handschuh"), mis kuulus möödunud aastal ka Berliini filmifestivali põhivõistlusprogrammi. Film räägib loo 1970. aastate Hamburgist ning võtab fookusesse baari nimega Kuldne Kinnas, kus käib koos värvikirev seltskond eluheidikuid.

Tõestisündinud lool põhinev linateose keskmes on sarimõrvar Fritz Honka, kelle korterit ja kodutänavat on mängufilmis kujutatud äärmise detailitäpsusega, vahendas "Aktuaalne kaamera". Filmikriitik Ralf Sauter ütles, et kuigi vormiliselt on tegemist realistliku õudusfilmiga, siis joonistub sealt välja ka 1970. aastate Hamburgi töölisklassi elu.

"Tegemist on just sellise kesköise õõvafilmiga, mitte psühholoogilise sügava uurimusega sellest mehest, vaid keskendub just neile kuritegudele ja teeb seda väga õõvastavalt ja groteskeselt," selgitas Sauter ja mainis, et just groteski on filmis keeratud viimase piirini. "Päris igaühele see film kindlasti ei ole ja režissöör on teinud varem veidi helgemaid filme, aga see on tema katse teha õudusfilmi, aga mitte õudusfilmi, kus oleks fantastilisi elemente, vaid selline inimlik kannatus, mis lähtub tõestisündinud loost."

Filmikriitik lisas, et režissöör Fatih Akin ei taha näidata lihtsalt mõrvu ja kuritegusid, vaid annab mõtlemapaneva portree sellest, milline oli elu Hamburgis tollel perioodil. "Mõned aastakümned pärast teist maailmasõda, kui töölisklassi inimesed olid langenud alkoholi küüsi ja kaotanud igasuguse eluisu."

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: