Cloe Jancis näitusest "Vahepeal": uurin sisemise ja välimise ruumi vaheli​st dünaamikat

Fotokunstniku taustaga EKA magistrandid Cloe Jancis ja Maris Karjatse keskenduvad oma esimesel ühisnäitusel avaliku ja intiimse ruumi vahel tekkivale dünaamikale ja pingele. Näitus "Vahepeal" avati 26. novembril Hobusepea galeriis.

Galerii keldrikorrus on Cloe päralt ning tema teoses astuvad dialoogi installatsioon ja video. Publiku ette tuuakse inimese soov ja iha olla keegi teine. "Uurin pigem sellise sisemise ja välise ruumi vahelist dünaamikat ja pinget, midagi sellist, mida me varjame avaliku eest või mida me teeme kardinate taga," sõnas kunstnik Cloe Jancis ja lisas, et seetõttu saab vaataja justkui osa saladusest.

Esimesel korrusel eksponeeritud Maris Karjatse teosed on saanud alguse tekist, mis on üks olulisemaid objekte inimese elus sünnist surmani. "Mul on üks teos "Tekkst", mis on n-ö lähteteos, kujutades tekki ennast kogu oma alastuses ja varjatuses," selgitas Karjatse ja mainis, et sellest objektist hakkas ta välja lõikama uusi osiseid või isetekkelisi kujundeid. "Tahtsin jõuda sinnani, et mul oleks ka julgus mõnikord pooleli jääda ja vaadata, mis siis juhtub."

Näitus "Vahepeal" on Hobusepea galeriis avatud kuni 16. märtsini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: