HÕFF toimub virtuaalselt, festivalile müüakse nii üksikpileteid kui passe

{{1587023460000 | amCalendar}}
Foto: Angelica Õunapuu / Kaspar Viilup

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kolib koroonaviiruse tõttu internetti, Elisa uuele veebiplatvormile Elisa Stage. Eriolukorras toimub festival 8. kuni 10. maini. Kavas on nii mitmedki rahvusvahelised ja Euroopa esilinastused.

Kolme päeva jooksul jõuab vaatajate ette ligemale 20 pikka õudus-, ulme- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist. Internetis toimub ka Euroopa lühikeste õudus- ja fantaasiafilmide konkurss, mille võitja hakkab kandideerima Méliès d'Ori ehk Kuldse Mélièsi nimelisele Euroopa parima fantaasiafilmi auhinnale.

Festival toimub koostöös telekommunikatsiooniettevõttega Elisa, kelle uue internetiplatvormi Elisa Stage kaudu jõuavad filmid publikuni.

Lisaks filmidele pakub HÕFF vaatamiseks seansijärgseid intervjuusid autoritega, ettekandeid ja temaatilisi vestlusringe, samuti võimalust esitada ise režissööridele küsimusi, kommenteerida nähtut ja suhelda sotsiaalvõrgustiku kaudu teiste vaatajatega.

Helmut Jänese sõnul töötab kogu meeskond selle nimel, et tänavune HÕFF ei muutuks tavaliseks virtuaalseks videolaenutuseks, vaid säilitaks võimalikult palju oma atmosfäärist.

"Üritame nii palju kui võimalik edasi anda ühe filmifestivaliga kaasaskäivat emotsiooni, lootes, et järgmisel aastal saame filme näidata taas suurel kinoekraanil – seal, kus on filmi õige koht," ütles ta.

Jänes rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et tal on hea meel, et mõned filmid, mida nad mõtlesime esilinastustena HÕFF-ile tuua, tulevad ka nüüd virtuaalselt esilinastustusele.

"Näiteks Austraaliast tuleb väga omapärane film "Mees ilma näota", millele meil on rahvusvaheline esilinastus. See näitab Austraalia žanrifilmi fantaasiarikast iseloomu. Ta on natukene kreisi, isegi väga kreisi, ja neid on lust vaadata meil eurooplastel, sest meie lähenemine kinokunstile on natuke teistsugune."

Väga huvitav film on tema sõnul ka Ukraina linateos "Võõras". "Sellel toimub Euroopa esilinastus ja seda võib nimetada ukrainlaste Guillermo del Toro versiooniks," rääkis Jänes.

Festivalifilmid on nähtavad ainult Eestis, vaatamiseks ei pea olema Elisa klient ja osta saab nii üksikpileteid kui passe. Eelmüügist passi ostnud inimestele tagastatakse soovi korral raha. Kogu kava ja piletihinnad avalikustatakse lähiajal.

Toimetaja: Kaspar Viilup, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: