HÕFF-i lühifilmide võistlusprogramm toimub virtuaalselt

„Naeratused” (Hispaania), režissöör Javier Chavanel
„Naeratused” (Hispaania), režissöör Javier Chavanel

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival, mis toimub sel aastal virtuaalselt, korraldab uuel digiplatvormil ka lühifilmide võistlusprogrammi. Kuue võistlusfilmi hulka kuulub ka Eesti filmitudengi Johannes Magnus Aule õudusfilm "Reiv".

Lühifilmide võistlusprogrammi programmi võitjat tunnustatakse Hõbedase Meliesi (Melies d'Argent) auhinnaga, tänu millele pääseb linateos võistlema Georges Meliesi järgi nime saanud Euroopa fantaasiafilmide konkusi lõppvooru. Võistlust korraldab Meliesi-nimeline Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsioon, mille liige on ka Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival. Eelmisel aastal võitis Haapsalus Hõbedase Mélièsi Oskar Lehemaa film "Karv".

Kuue võistlusfilmi hulka on pääsenud ka Johannes Magnus Aule õudusfilm "Reiv", mis on inspireeritud Janar Saaroni jutust "Reiverid". Linateosega, milles salapärane reiv võtab kolme noore jaoks sünge ja eluohtliku pöörde, pälvis režissöör tänavu ka Anri Rulkovi nimelise filmitudengi preemia.

Eesti filmile pakuvad konkurentsi Even Husby Grødahli "Downid ja surnud" (Norra), Anna Paavilaineni "Kaks keha rannal" (Soome), Faye Jacksoni "Lumehelbekesed" (Suurbritannia), Javier Chavaneli "Naeratused" (Hispaania) ja Nico van den Brinki "Kohustus" (Holland). Kaks viimast on võitnud rahvusvahelistelt festivalidelt juba hulk auhindu, kokku esitati HÕFF-ile 317 lühifilmi.

Filme hindab žürii, kuhu kuuluvad Rootsi filmiprodutsent ja Lundi fantaasiafilmide festivali asutaja Magnus Paulsson, filmi "Jeesus juhatab sind kiirteele" režissöör Miguel Llansó ning produtsent ja kunstnik Helen Lõhmus.

Lisaks võistlusprogrammile saab internetis näha ka rahvusvahelist lühifilmide programmi "Väikesed luupainajad", kust leiab valiku viimase aja kõige huvitavamatest õudus-, ulme- ja fantaasiafilmidest. Kokku jõuab ekraanile seitse linateost, valikusse kuuluvad Ivan Bassovi "Väljapääs" (Venemaa), David Bornsteini "Ebapüha guacamole" (USA), Maxime Sévelleci "Sissetung" (Prantsusmaa), Kevin McTurki "Piinatud mõõgamees" (USA), Alexis Fortier Gauthier "Lihtne laul" (Kanada), Maksim Noginovi "Mannekeenid" (Venemaa) ja Geoffrey Ulothi "Otsustav hetk" (Belgia).

Võistlusprogrammi kuuluvad filmid:

"Downid ja surnud" (Norra)
Režissöör: Even Husby Grødahl

Keegi ei tahaks zombiapokalüpsise ajal tööl olla ja veel siis, kui töötad erivajadustega inimeste hooldekodus. Kui zombid jõuavad Soltoppeni hooldekodusse, on hooldusõde Morteni ja hoolealuse Arvidi ülesanne kõik elanikud hirmutavast olukorrast päästa.

"Kaks keha rannal" (Soome)
Režissöör: Anna Paavilainen

Naine ärkab rannas poolpaljana, üritades aru saada, mis juhtus. Ta pöördub ühe vanema naise poole ja veenab teda kaasa tulema, et maksta kätte süüdlastele. Rännaku käigus peavad nad mõistma omaenda ihasid, põlvkondade vahelisi konflikte ja nende endi hapraid ideoloogiaid.

"Kohustus" (Holland)
Režissöör: Nico van den Brink

Noor naine sõidab nädalavahetuseks poiss-sõbra perekoju, kuid saabudes hakkavad seal toimuma kummalised sündmused.

"Reiv" (Eesti)
Režissöör: Johannes Magnus Aule

Pärast salapärase aine tarbimist saab ühest pealtnäha ohutust peost surmatsoon. Algab põgenemine deemonite eest ja võitlus iseenda elu nimel.

"Lumehelbekesed" (Suurbritannia)
Režissöör: Faye Jackson

Esther ja Miriam saadetakse Suurbritanniast sunniviisiliselt tagasi Jamaicale, kuid deporteerimiskeskuses vallandub ootamatult viirus, mis tapab ainult valgeid inimesi.

"Naeratused" (Hispaania)
Režissöör: Javier Chavanel

Borja kohtub oma tüdruksõbra vanematega, kuid tal pole aimugi, mis järgmiseks juhtub. Vanematega kohtumine tekitab alati stressi, mistõttu on kõige parem alati naeratada ja oodata.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: