Portaaliteater | Priit Pedajase lavastus "Popi ja Huhuu"

2000. aastal esietendus Eesti Draamateatris Priit Pedajase lavastus "Popi ja Huhuu", mis põhineb Friedebert Tuglase samanimelisel novellil. Legendaarset sõnadeta lavastust on võimalik "Portaaliteatrist" vaadata ka pärast eriolukorra lõppu.

Eesti Draamateatri väiksest saalist sai üks tuhmkuldse valgusega tuba, kus lukus ukse taga, keset raskeid vaipu, nikerdatud mööblit ja hämaraid varje ootavad asjatult oma isandat koer Popi ja pärdik Huhuu. Sest ühel päeval isand enam ei tule. "Sellest päevast algas nende ühine elu. See oli tõde, viirastuslikum kui uni, ja uni, hirmsam kui tõde. Popi ei teadnud, kus lõppesid elu piirid ja kus algas unenägu," kirjutas Tuglas oma novellis. Ainsagi sõnata lavastus kõneleb kahe omapead jäänud olendi üksindusest ja seotusest, võimuvõitlusest ja peremeheigatsusest, hirmust ja harjumisest. Ning hävingust.

Lavastaja Priit Pedajas, kunstnik Pille Jänes. Osades Ain Lutsepp, Taavi Teplenkov ja Tiit Sukk. Režissöör Gerda Kordemets.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: