Arhitektuurimuuseum ootab külastajaid 12. maist

"Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant" avamine Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti arhitektuurimuuseum ootab külastajaid teisipäevast, 12. maist. Rotermanni soolalaos on avatud suurnäitus "Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant", mille lahtiolekuaega on pikendatud 26. juulini. Muuseumi galeriikorrusel on aga uus näitus Tapa, Võsu, Lihula ja Paide keskväljaku arhitektuurivõistluste auhinnatud töödest.

Teisipäevast on galeriikorrusel avatud ka uus näitus Tapa linnakeskuse, Võsu aleviku keskosa, Lihula linnakeskuse ja Paide keskväljaku arhitektuurivõistluste auhinnatud töödest.

Suures saalis avatud näituse "Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant" avamisaega on aga kolme kuu võrra pikendatud -- 26. juulini, et kõik huvilised jõuaksid näitusele või ka uuesti tulla. Komendandi näitusega kaasnevad eelregistreerimisega ringkäigud näitusel kuni kümnele huvilisele korraga, esimene toimub 23. mail. Betooni töötoad lükkuvad sügisesse.

Rotermanni  soolalao esimesel korrusel on avatud püsinäitus "Elav ruum: sajand Eesti arhitektuuri", mis tutvustab Eesti professionaalse arhitektuuri- ja ruumikultuuri arengut 20. ja 21. sajandil ning seda, kuidas ühiskondlikud, majanduslikud ja poliitilised protsessid on mõjutanud siinsete inimeste eluviise ning kohalikku ruumilist arengut. Maketid näitusel aitavad mõista ja uurida arhitektuuri ruumilisel kujul, liikuda ümber miniatuursete majade ning tajuda nende mahulist liigendust paremini kui kahemõõtmelisi pilte vaadates.
 
Eelkokkuleppe alusel pääseb endiselt ka muuseumi fondi. Näitus "Uuri ruumi!" keldrisaalis on praegu külastajatele suletud.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: