Eesti pärimusmuusika keskus koondab 10 töötajat

Foto: http://www.folk.ee

Viljandis tegutsev mittetulundusühing Eesti pärimusmuusika keskus koondab pooled töötajad, sest eriolukorra ajal polnud võimalik teenida pileitulu ega ruume välja rentida. Lisaks tuleb juuni keskel lahkuda kohviku töötajail. Ka mittetulundusühingu põhkirjaliste eesmärkide täitmine jätkub vähendatud mahus.

Keskuse juhataja Tarmo Noormaa ütles ERR-ile, et kuigi nad vaatasid üle maja ülalpidamiskulud ja vähendasid töötajate palku, siis mai algul sai selgeks, et sellest ei piisa. "Kui me drastilisi meetmeid kasutusele ei võta, siis ootab meid aasta lõpus ees kuskil 200 000 eurone miinus," sõnas ta ja kinnitas, et seetõttu otsustasid nad koondada nii aida kohviku personali kui ka 10 keskuse töötajat. 

Seni töötas Eesti pärimusmuusika keskuses 20 inimest, kuid nüüd kaotatakse teabekogu juhataja, assistendi ja projektijuhi ametikohad, ka tehnilisest personalis toimuvad muudatused.

MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus asutajad, Viljandi pärimusmuusika festivali pealik Ando Kiviberg ja programmipealik Tarmo Noormaa. Autor/allikas: Olev Kenk / ERR

Pärimusmuusika keskuse üks asutajaid Ando Kiviberg tõdes, et lahkuda tuleb ka kahel pärimusmuusika valdkonna spetsialistil. Kuigi koondamised on valusad, on need tema sõnul keskuse elus hoidmiseks siiski vajalikud. "Koondatakse inimene nii teabekogust kui ka August Pultsi õpistu ridadest, kõik nad tegelevad sellega, mileks see organisatsioon kutsutud ja seatud on."

Viljandis pidasid nõu ka Viljandi pärimusmuusika festivali korraldajad. Festivali juht Ando Kiviberg kinnitas, et kuigi tänu sellele võib Eesti pärimusmuusika keskuse olukord veidi paraneda, ei kavatse ta valitsuse ettekirjutusi rikkuda.

Lõplik otsus Viljandi pärimusmuusika festivali toimumise kohta tehakse 22. mail. "Kui festival tuleb, siis ega sealt mingisugust finantsilist edu kindlasti ei paista, pigem tuleb ka seal tänavu kahjum vastu võtta," kinnitas Kiviberg ja rõhutas, et nad teeme selle nimel tööd, et see kahjum oleks võimalikult väike.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: