Tippfestivalide kureeritud digitaalne filmifestival avalikustas kava

Kaader filmist
Kaader filmist "Eeb Allay Ooo!". Autor/allikas: SCANPIX / CAP / RFS

Kuivõrd filmifestivalid üle maailma jätavad tänavu aasta vahele või lükkuvad edasi, ühendasid Tribeca Enterprises ja Youtube käed ning toovad filmihuvilisteni maailma tippfestivalide kureeritud digitaalse filmifestivali We Are One.

Festivali programmi on ühiselt koostanud 21 filmifestivali üle maailma, nende hulgas Cannes', Berliini, Veneetsia, Sundance'i, Toronto ja muidugi ka Tribeca filmifestival. 10-päevane festival algab 29. mail ja kogub samaaegselt ka raha toetusorganisatsioonidele, mis aitavad leevendada COVID-19 pandeemia mõjusid.

Festivali programm on globaalse haardega ja teeb sissevaate eri kultuuridesse üle maailma. Programmis on esindatud enam kui 35 riiki ja see hõlmab 23 mängu- ning 8 dokumentaalfilmi, 57 lühimängu- ja 15 lühidokumentaalfilmi, 15 arhiividest pärinevat ja 4 eksklusiivset vestluspaneeli ning 5 360-kraadist virtuaalreaalsuse filmi.

Festivalil esilinastub muu hulgas "Ricky Powell: The Individualist", mis võtab fookusesse tituleeritud popkultuuri jäädvustaja ja legendaarse tänavafotograafi, samuti teeb veebiesilinastuse Mumbai filmifestivalil kuldse värava preemiaga pärjatud "Eeb Allay Ooo!", mis tutvustab publikule New Delhi professionaalseid ahvipeletajaid. Filmidest "Tigertail", "Saving Face" ning telesarjast "Twin Peaks" tuntud Joan Chen aga esitleb oma dokumentaalfilmi legendaarsest ja teedrajavast Hiina võrkpallikuulsusest Jenny Lang Pingist. Samuti on programmis Uganda märulifilm "Crazy World", mida tahtis näidata ka tänavune Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival.

Vestluspaneelides, mis hõlmavad nii varasematelt festivalidelt pärinevaid kui ka uusi arutelusid, osalevad teiste hulgas Francis Ford Coppola, Steven Soderbergh, Song Kang-ho, Bong Joon-ho, Guillermo del Toro, Jane Campion ja Claire Denis.

Lisaks täispikkadele mängufilmidele on publikul ligipääs enam kui 50 lühimängu- ja lühidokumentaalfilmile. Esilinastuste hulgas on ka režissöör Koji Fukada selleks festivaliks spetsiaalselt loodud lühifilm "Yalta Conference Online", samuti maailmaesilinastub festivalil ansambli Third Eye Blind lühidokumentaal "Motorcycle Drive By" ning saab näha Dreamworks Animationi lühianimafilme "Bilby", "Marooned" ja "Bird Karma".

360-kraadiste virtuaalreaalsuse filmide hulgas on Emmyga pärjatud dokumentaalfilm "Traveling While Black and Alteration", täispikk ulmefilm Bill Skarsgardiga peaosas, ning linateosed, kus astuvad teiste hulgas üles ka John Legend, Oprah Winfrey ja Lupita Nyong'o.

Festivalil maailmaesilinastub ka Israeli naisnäitlejatega neo-noir psühholoogiline triller "Losing Alice" ning kaheosaline dokumentaalsari "And She Could Be Next", mis kirjeldab teistsuguse nahavärviga naiste riigiametitesse kandideerimise kogemusi, ja kus astuvad muuhulgas üles Ameerika poliitikud Stacey Abrams ja Rashida Tlaib.

Lisaks Cannes', Berliini, Veneetsia, Sundance'i, Toronto ja Tribeca filmifestivalidele osalevad festivalil ka Annecy animafilmide festival, BFI Londoni filmifestival, Guadalajara filmifestival, Macao filmifestival, Rotterdami filmifestival, Jeruusalemma filmifestival, Mumbai filmifestival, Karlovy Vary filmifestival, Locarno filmifestival, Mrarakechi filmifestival, New Yorgi filmifestival, San Sebastiani filmifestival, Sarajevo filmifestival, Sydney filmifestival ja Tokyo filmifestival.

Festival toimub 29. maist 7. juunini Youtube'is ning on tasuta. Täispikka kava näeb festivali kodulehelt.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: Deadline, Indiewire

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: