Suvel algavad uue kodumaise komöödiafilmi "Eesti matus" võtted

Rene Vilbre
Rene Vilbre Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tänavu juuni lõpus alustab režissöör Rene Vilbre käe all filmivõtetega uus kodumaine komöödia "Eesti matus". Tegemist on ühe menukaima Andrus Kivirähki kirjutatud näidendi ekraniseeringuga. Filmis teevad kaasa nii juba lavastusest tuntud staarid kui ka mitmed teised tuntud Eesti näitlejad.

"Eesti matus" on ekraniseering Andrus Kivirähki samanimelisest näidendist, mis publikumenu tõttu on püsinud Draamateatri mängukavas alates aastast 2002 ja saanud sellega Eesti teatri absoluutseks rekordlavastuseks.

"Hetkel paistab, et on õige aeg see pöörane ja naljakas lugu filmiks vormida. Sel korral on filmi stsenaristiks andekas kirjanik Ott Kilusk," ütles produtsent Tanel Tatter. 

Komöödia avab Kivirähkile iseloomulikul moel eestlaseks olemise ilu ja valu. "Mida tõsisemalt üht või teist teemat käsitleda püütakse, seda naljakamalt see välja kukub," lausus produtsent.

Näitlejatest teevad kaasa Jan Uuspõld, Merle Palmiste, Tambet Tuisk, Peeter Oja, Hilje Murel ja Ago Anderson, aga ka nooremad tegijad Anna Sergejeva, Sandra Ashilevi ja Markus Habakukk.

Sisust: üksikuks jäänud taluperemees, kes viimse hingetõmbeni on eestlaste kombel laste nimel jäägitult tööd rabanud - sureb. Sureb muidugi ausa eestlase kombel, käed tööd täis. Sõidab kokku kirev ja koomiline seltskond sugulasi ja tuttavaid. Kurb sündmus kisub peiede käigus vägisi kummaliste juhtumite ja sõneluste jadaks, kus selgub, kelle esivanemad enim kannatanud, kes kõige õigem eestlane, kas parem maa- või linnainimene, kes kelle naise üle lõi.… ja lõpuks läheb matus mõnusalt pulmadeks üle! 

"Eestlane armastab oma lähimineviku kangelasi! Olevikus oleme aga pidevalt mures kuidas teistel tegelikult läheb! Kas meie armas üleaianaaber on rikkam kui mina, kes on must lammas naabri perekonnas või miks minu mees on laisk joodik ja elus, aga naabrinaise kaine mees sureb jalapealt ausat tööd tehes?" selgitas Vilbre.

Ta lisas, et kahjuks või õnneks me kõik oleme eestlased ja me oleme seni hakkama saanud! "Anname eestlusele veel ühe  võimaluse. Võimaluse enda üle naerda. Võimaluse vaadata ennast läbi kummalise kõverpeegli. Hetkel vist polegi paremat aega."

Film valmib Taska Filmi, Apollo Film Productionsi ja Filmivabriku koostootmisel. Varem on Rene Vilbre, Kristian Taska ja Filmivabriku koostöös valminud populaarne lastefilm "Röövlirahnu Martin" Apollo Film Productions ja Taska Film tõid sel aastal ekraanile Oskar Lutsu "Talve".  Levitab Hea Film.

Film jõuab kinodesse 19. veebruar 2021.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: