Algab 34. Pärnu filmifestival

Kunstniku Andrzej Strumillo tütre Anna Strumillo ülesvõte isast maalimas.
Kunstniku Andrzej Strumillo tütre Anna Strumillo ülesvõte isast maalimas. Autor/allikas: Anna Strumillo

Reedel algab nn madalstardiga Baltimaade vanim, 34. korda toimuv Pärnu filmifestival. Sel aastal on festival hajutatud südasuvest kuni kuldse sügiseni. Juulikuus näitab festival varasematel aastatel võitnud dokumentaale Pärnus, Viljandis ja Heimtalis, septembris tulevad linale uued tudengifilmid ja oktoobris teadusfilmid Pärnus, Tartus ning Tallinnas.

XXIV Pärnu filmifestivali avafilm on mullu peaauhinna võitnud portree poola poeedist, filosoofist ning maalikunstnikust Andrzej Strumillost, mis etendub reedel, 3. juulil kell 7.00 Uue Kunsti Muuseumis. Andrei Kutsila linateost saab vaadata koos Strumillo maalidega igal järgneval reedel kuni augusti lõpuni. 

Võistluskava tuleb näitamisele 12. kuni 18. oktoobril nii Pärnus kui ka ETV ekraanil. Eesti Rahva Auhinnale kandideerivaid filme on võimalik ette- ja järelvaadata ERR portaalis 12. kuni 18. oktoobril. 19. kuni 25. oktoobril toimub festival teistes Eesti linnades, asulates ja saartel. Täpsed kuupäevad ja kohad avaldab festival septembris.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: