TAFF:festi korraldaja: ma ei tee koostööd halbade muusikutega

Foto: Romi Hasa / ERR

Sel reedel ja laupäeval peetakse Haapsalu piiskopilinnuses esmakordselt jazzmuusikafestivali TAFF:fest. "Vikerhommik" võõrustas stuudios festivali kunstilist juhti Raivo Tafenaud ja esinejate kaardiväkke kuuluvat Joel Remmelit, kes rääkisid, kust kohast festivali idee alguse sai ning keda üritusel kuulata saab.

TAFF Klubi on Tallinnas tegutsenud juba aastaid. "Seega on tegemist inimestele juba tuttava ettevõtmisega. Nii ei kahelnud ma jazzmuusikafestivali ja Raivo Tafenau korraldamises kordagi. Minu sõnum Tafenaule, kui ta teatas, et sellist festivali korraldada soovib oli "lase käia"," rääkis muusik Remmel.

Tafenau hoiab ennast alati tegutsemas ning üheks keerulisemaks väljakutseks on käed rüpes istumine. Nii on Haapsalus korraldatava festivali toimumine loogiline samm. "Tegelikult on üks asi minu panus sellesse festivali, kuid hoopis teine on see töö, mida panevad festivali edukasse toimumisse teised korraldajad ja organiseerijad. Tegemist on esimese festivaliga ning esimest teha on päris suur väljakutse, sest meil ei ole veel midagi ette näidata," rääkis turvatagala puudumisest Tafenau.

Esinejate koosseisust tundmatuid nimesid ei leia. "See on olnud minu isiklik huvi, et TAFF klubis on olnud projekte, mis ei ole tavalised kontserdid. Näiteks Joel Remmel, kes salvestas meie klubis live-kontserdiga vinüülplaadi. Nii on meil tihti huvitavaid projekte. Olen üritanud hoida pilti sogasena – ei taha, et klubis toimuv muutuks korduvaks," lausus festivali kunstiline juht.

Joel Remmel esineb festivalil mitmes koosseisus. "Osad projektid, mida festivalil kuulda saab on kestnud juba mõnda aega. Näiteks festivali avakontsert Henrik Sal-Saller ja Tafenau bänd, Raivo Tafenau poja Ramuel Tafenau bänd, Anna Kaneelina ja Sofia Rubina," rääkis Remmel projektidest, kus ka tema kaasa teeb.

Festivali kavast võib leida ka muusikud Hendrik Sal-Saller ja Reket, kes igapäevaselt jazziga ei tegele. "Idee neid kaasata oli mul ammu aga ma ei leidnud noorte räpparitega midagi ühist, sest ei leidnud nende loomingus sõnumit, mida otsisin. Siis sattusin aga kuulama Reketit, kelle lugudes on tugev ühiskonnakriitiline sõnum sees," kõneles Tafenau ja lisas, et ta oli kindel, et selline huvitav koostöö sujub, sest ta ei tee kunagi koostööd halbade muusikutega.

Jazzmuusikafestival TAFF:fest toimub Haapsalus 17. - 18. juuli.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: