Karl-Erik Talvet pani Mali missioonisõdurite argipäeva maalikunsti

Vabaduse galerii avas maalikunstniku Karl-Erik Talveti näituse "Maalid Malist". Möödunud aastal Eesti kaitseväe tõlgina neli kuud Malis veetnud Talvet kujutab missioonisõdurite argipäeva.

Näha saab koha peal tehtud akvarellieskiisid, joonistusi ja ka hiljem fotode põhjal Eestis valiminud õlimaale. Kunstniku sõnul oli Mali eksootiline loodus hädavajalik ja inspireeriv vaheldus Eesti maastikule. Talvet arvab, et tema looming lubab inimestel Mali sündmusi näha läbi teistsuguse pilgu, eriti kuna fotosid ja videoid missioonilt on juba palju näidatud.

"Kindlasti on need kohapeal tehtud skitsid palju autentsemad ja võib-olla on nendes ka rohkem seda nn isikupära, kuna ma ikkagi lihtsalt vabadel hetkedel vaatasin ringi ja enamasti saingi inspiratsiooni tavalistest igapäevategemistest või -sündmustest," selgitas Talvet "Aktuaalsele kaamerale".

"Näiteks postil istumine või ühe mehe puhul näiteks lõuatõmmete tegemine või siis kamp mehi kaardimängu tegemas või võrkpalli mängimas. Sellised tavalised argipäevaelu stseenid missioonil," lisas ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: