Kabli külas taasavati ajalooline seltsimaja: tahtsime vana maja hinge alles hoida

Häädemeeste valla Kabli küla seltsimaja läbis äsja uuenduskuuri. 1932. aastal ehitatud maja taasavamise puhul peab Kabli rahvas laupäeval pidu.

Kapitaalset uuenduskuuri maja oma ligi 90-aastase ajaloo jooksul läbinud ei ole. Nõukogude ajal sai puitmaja silikaattellistest voodri, aga nüüd tehtud tööd ületavad oma mahult kõiki eelnevaid.

Remondiplaane hakkas külaselts ajama kümme aastat tagasi, raha saadi selleks PRIA-lt ja vallalt. Taasavatud seltsimaja sai remondiga ka maakütte.

"Me oleme õnnelikud tegelikult. Ma arvan ise, et viis aastat võib-olla ja seda maja ei oleks enam olnud võimalik renoveerida. Oli ka ütlemisi, et mis te sellest vanast remondite, tehke parem uus. Aga uuel on oma hing ja vanal majal on oma hing ja me tahtsime seda hinge alles hoida," rääkis Kabli külaseltsi juhatuse liige Maret Salak "Aktuaalsele kaamerale".

Kuigi avamispidu toimub juba laupäeval, ei ole remont veel tegelikult lõppenud. "Meil ventilatsiooniseade jäi koroonarõngasse, saime selle alles juuli lõpus kätte, nii et kui me nüüd oma peo ära peame, siis läheb asi ikka veel edasi," lisas Salak.

Maja avamise puhul pani Kabli endine elanik Dora Kesper välja mitmed Kablit kujutavad maalid.

"Üks 50 pilti maalisin paar aastat tagasi vanade fotode põhjal. Ma tahtsin jäädvustada kunagise Kabli, mida mina mäletan, sest ma olen sellest rahvamajast ainult kaks aastat noorem, käin 86ndat, nagu vanasti öeldi. Need olid mustvalged fotod, aga mina mäletan, et kauplus oli näiteks kindlasti kollane. Ma olen tohutult õnnelik, et selline tegus ja rõõmus noor põlvkond on siin, kes on sellele majale andnud imeilusa uue elu. Kabli külal ei ole seda muret, et ta jääks kunagi tühjaks," rääkis Kesper.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: