Raadio Tallinna kuu plaat. Mingo Rajandi Quintet

Hoolikalt valitud tekstid, noodid ja kaasmuusikud ning tulemuseks on tervik nimega "To Be!".

Seitsme palaga album annab edasi suurteose laadse terviku, kuid jätab igale loole individuaalse eluõiguse. Selle kauamängiva käekiri on siinsete muusikaaustajate jaoks kõige lihtsamini sõnastatav kui Mingo Rajandi kõla. Talle unikaalne. Stiililahtritesse kängitsematu ja samas selge ning loogiline. Albumi muusika autorina ei karda ta olla ei rabav ega hell. Leiab tasakaalu tõsifilosoofiliste võngete ja mängulisuse vahel.

Ning efekti suudab ta panna ainult ja ainult sisu teenistusse. Võtab nii eesti- kui ingliskeelsetes tekstivalikutes ette nii puhtnaiselikud kui üldinimlikud ja universaalsed teemad. Süstib igasse loosse mingi eluterve sisepinge, kus midagi pole üle ega midagi puudu. Lisaks Rajandile kontrabassil, moodustavad a lbumi "To Be!" ühtse muusikalise meeskonna Marek Talts kitarril, Joel Remmel klaveril, Ahto Abner trummidel ning Liisi Koikson lauljana. Igaüks keskse autori ja kvinteti liidri teenistuses, kuid ometi minetamata ennast. Sama saab tunnistada ka kuulaja – midagi nihutatakse paigast, et siseilma sünapsised saaks korrastatud, aga ise jääd ikka alles.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: