Mingo Rajandi Kvintetil ilmus debüütalbum "To Be!"

Mingo Rajandi Kvintett
Mingo Rajandi Kvintett Autor/allikas: Rene Jakobson

Helilooja ja kontrabassimängija Mingo Rajandi andis oma kvintetiga, kuhu kuuluvad lauljatar Liisi Koikson, kitarrist Marek Talts, pianist Joel Remmel ja trummar Ahto Abner, välja esimese albumi "To Be!".

Albumi seitsmest loost kolm on eestikeelsed ja neli ingliskeelsed. Tekstide autorid on nii kaasaegsed poeedid Hollie MacNish ja Jan Kaus kui ka klassikud Debora Vaarandi, Fernando Pessoa, William Blake ja Janis Rainis. 

"Kuna muusika on minu jaoks alati dialoog — kaasmuusikutega, publikuga, ümbritseva maailma ja ajaga, siis soovin oma albumi muusikat teiste inimestega jagada lootes, et nemad mulle omakorda midagi tagasi peegeldavad. Minu eesmärk pole oma veendumusi kellelegi peale suruda. Pigem soovin maailmaga jagada oma nägemust ja pakun välja võimaluse minuga kaasa mõelda," selgitas Rajandi.

"Minu eluhoiak on olnud alati pigem teha, kui mitte teha; pigem katsetada ja põruda, kui üldse mitte julgeda. Seepärast on plaadi nimi seotud täiel rinnal olemise ja elamisega. Mängida just nende muusikutega on tohutu õnn ja privileeg. Need on inimesed, kes mind inspireerivad nii loomingus kui elus. Usalduse ja sõpruse pinnalt suudame koos luua ekstaatilisi rännakuid argimaailmast välja- ja ülespoole," lisas ta.

14. augustil kell 20 toimub Tallinnas Philly Joe's jazziklubis ka digitaalselt ilmunud albumi esitluskontsert.

Albumit saab kuulata Spotifys:

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: