Teatrid müüvad pileteid, lootes 1. septembrist teha etendusi täissaalidele

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti teatrid on alustanud sügisest piletimüüki lootuses, et alates 1. septembrist on taas lubatud välja müüa etendused ilma poole saali piiranguta. Et koroonaviirus võiks hakata levima teatrisaalides, peavad teatrijuhid ebatõenäoliseks.

Teatrijuhid loodavad, et otsus, kas sügisel jätkatakse täis- või poolikute saalidega tuleb võimalikult kiiresti, et oleks aega ette planeerida nii töökorraldust kui piletimüüki, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie lootus oli, et 1. septembrist saame täie võimsusega tööle hakata. Kui ei lähe, siis on ees jälle raske töö, kuidas jaotada seda 50 protsenti nende vahel, kes piletid ära on ostnud, aga ma loodan, et saalis, kus inimesed rahulikult istuvad ja hingavad, seda nakatumist ei toimu. Nakatumispesa, ma isegi maailmast ei ole kuulnud, et kusagil teatris oleks olnud," rääkis Eesti Draamateatri teatrijuht Rein Oja.

"Ega see viirus meil ühiskonnast ära ei kao, aga me peame harjuma kuidagi sellega elama. Me peame ühel hetkel hakkama neid saale täis müüma, sest vastasel korral tähendaks see poole suuremat dotatsiooni riigi poolt. Aga seda ei ole vaja, pigem on vaja teadvustada ja teater saab korraldada, et inimesed ei pea puhvetis või mujal üksteise kõrval seisma, aga seda saab mõistlikult korraldada," kommenteeris etendusasutuste liidu juhatuse liige, Vene teatri direktor Margus Allikmaa.

Mõlemad teatrijuhid lisasid, et nii suveetenduste kui ka septembri eelmüügi numbrid näitavad, et publiku huvi teatri vastu on koroonaviirusest hoolimata suur ning pakutavad etendused müüakse kiiresti välja.

Tallinna Linnateater alustas sisehooaega 10. augustil, esialgu poolikute saalide ja rohkete turvameetmetega. Septembriks planeeritud 40 etendusele on müüdud 6000 piletit.

"Me mõõdame külastajate kehatemperatuuri ja haigustunnuste ja palavikuga inimesi me saali ei luba. Oleme otsustanud nende piletid vahetada ümber hilisemate etenduste piletite vastu. Ühe uue meetmena katsetame ka seda, et palume külastajatel jätta teatrile kontaktandmed koos infoga, kus oli nende istekoht saalis. See on vajalik selleks, et kui peaks selguma, et keegi publiku hulgast osutub viiruse kandjaks, saame ülejäänud publikut sellest kohe teavitada," selgitas Linnateatri turundusjuht Margus Küppar.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: