Lukas tegi ettepaneku kaotada kultuuriüritustel saali täituvuse piirang

{{1597332780000 | amCalendar}}
Foto: Kairit Leibold/ERR

Kultuuriminister Tõnis Lukas tegi valitsuse neljapäevasel kabinetinõupidamisel ettepaneku kaotada uuest hooajast kultuuriasutuste 50 protsendi täituvuse piirang.

Kui teadusnõukogu Lukase idee heaks kiidab, võib hakata müüma etendustele ja kontsertidele ja kinoseanssidele täpselt nii palju pileteid kui on saalis istekohti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lukas ütles põhjenduseks, et viirus levib teistes asutustes kui näiteks teater ja kontserdisaal.

"Valitsus pöördus teadusnõukogu poole, et saada teadusnõukogu arvamust sellise lahenduse kohta. Ma arvan, et kultuurikorraldajad, kes on väga turvalised tingimused taganud kõigile kultuurinautijatele - ma ei pea silmas ööklubisid, vaid tõelist kultuuri: etendusi, kontserte, kinoseansse - on taganud turvalisuse ja neid peab usaldama. Nii et võiks need hooajad alata 100-protsendilise täituvustega," selgitas minister.

Lukas ütles, et kehtima jääb nõue, et õues toimuval üritusel võib olla kuni 2000 ja siseruumised kuni 1500 osalejat.

Septembri alguses on Tartus ja Lõuna-Eestis Rally Estonia, mis on maailmameistrivõistluste üks etapp. Samal ajal toimub Tallinnas triatlon Ironman. Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et need üritused tuleb korraldada nii, et tagatud oleks nii pealtvaatajate kui ka teistest riikidest siia saabunute ohutus.

"Me näeme, et suurusjärgus kahes kolmandikus Euroopas on nakatunuid juba üle 16 piirmäära kahe nädala jooksul 100 000 elaniku kohta. See eeldab ka eneseisolatsiooni jäämist või mingit alternatiivmeetodit, on see siis testimise korraldust, on see usaldusmeetmete kasutusele võtmist," rääkis Kiik.

Valitsus otsustas teha Rally Estonia meeskondadele ja Ironmani tippvõistlejatele, kes muidu peaksid Eestisse tulekul jääma kaheks nädalaks isolatsiooni, erandi, kui nende koroonaviiruse proov on negatiivne. Publiku osas teeb otsuse terviseamet. Lukase sõnul võib tula ka piiranguid. Näiteks alkoholimüügi osas.

"Praegu valmistatakse see ette publikuga, väga kontrollitud tingimustes ja kindlasti ei tähenda see seda, et publik muul ajal tegeleb jumal teab millega ja tekitab Eestisse koroonaohtu. Kindlasti seda olukorda kontrollitakse," ütles Lukas.

Nii Soomes kui ka mitmetes teistes riikides on viimastel päevadel antud soovitus kanda inimestel rahvarohketes kohtades näomaske. Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et olukorra halvenedes võib kõne alla tulla kas maski kandmise nõue või tungiv soovitus kanda maski.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: