Teadusnõukoda ei toeta kultuuriasutuste täituvuspiirangute üldist kaotamist

{{1597419720000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Valitsust koroonavastases võitluses nõustav teadusnõukoda ei toeta üleüldist piirangute kaotamist kultuuriasutustes.

Teadusnõukoda kogunes reedel Tartus, et arutada edasisi samme viirusega võitlemisel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nõukoja hinnangul on Eesti viiruse ohjamisega hästi hakkama saanud.

Vahepeal juba kümne inimeseni tõusnud nakatumiskordaja on taas langemas, kuid neid riike Euroopas, mille nakatumiskordaja on üle 16 ja kuhu reisida ei tasuks, tuleb järjest juurde.

Muu hulgas arutas teadusnõukoda ka minister Tõnis Lukase ettepanekut kaotada uuest hooajast kultuuriasutuste 50 protsendi täituvuse piirang. Teadusnõukoda ei toeta üleüldist piirangute kaotamist kultuuriväljal.

"Siin saab olema ilmselt tõesti küsimus selles, et milline saab olema konkreetne ürituse vorm, ürituse toimumiskoht. Ehk üleväljalist piirangute kaotamist teadusnõukoda ja ka ma isiklikult ei toeta. Kui me räägime erisustest või erandkordadest näiteks statsionaarsetele saalidele, siis neid võib kaaluda. Aga loomulikult, sellised otsused teeb vabariigi valitsus," kommenteeris sotsiaalminister Tanel Kiik.

Professor Irja Lutsar selgitas, et teatrid tõenäoliselt piirangute pärast muretsema ei pea. Küll aga võivad piirangud püsida mõningate kontsertide puhul.

"Niisugused kontserdid, kus inimesed ei karju ega kaasa ei laula ja istuvad koha peal, seal võib-olla tuleb kõne alla, et piirangud tühistada, aga siis jällegi niisugused üritused, kus inimesed kogunevad lava ette, kus käib kaasa laulmine, kaasa plaksutamine, kaasa elamine, need tõenäoliselt on piiranguid väärt," rääkis Lutsar.

Kultuuriminister Tõnis Lukas sõnas, et pidas neljapäeval esitatud ettepanekuga silmas statsionaarse saaliga asutusi, kus kohad on loetud. Kontserdikorraldajad, kel on plaanis üritus läbi viia mõnes klubis või kohvikus, samaga ilmselt arvestada ei saa.

"Ma kindlasti ei pea neid täpselt võrreldavaks statsionaarsete teatrite, kontserdisaalide ja kinodega, kus on kõigepealt toolid täpselt määratletud, müüakse numbrite järgi välja ja kus on piletid sisuliselt identifitseeritud külastajaga. Siin teatud vahetegemine tuleb teha ja tuleb anda statsionaarsetele kultuuriasutustele võimalus tegutseda ja küllap kontserdikorraldajad leiavad ka oma võimaluse," rääkis Lukas.

Teadusnõukoda esitab oma ettepanekud valitsusele uue nädala alguses.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: