Francis Ford Coppola toob linale ümberlõigatud versiooni filmist "Ristiisa III"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ümberlõigatud "Ristiisa III" jõuab valitud kinodesse tänavu detsembris. Autor/allikas: SCANPIX / Imago images / United Archives

Ameerika filmilavastaja Francis Ford Coppola teatas, et toob filmi "Ristiisa III" (1990) 30. aastapäevaks linale selle ümberlõigatud versiooni, mis peaks tema hinnangul triloogia otsad paremini kokku tõmbama.

Coppola on "Ristiisa" III osa tahtnud ümber teha juba mõnda aega, soovides teatud kohtadest seda lühemaks või pikemaks lõigata ning anda filmile ka uue pealkirja.

Uue versiooni pealkiri on "Mario Puzo's The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone", millega Coppola tahab esile tõsta kirjaniku, kelle raamatul "Ristiisa"-filmid põhinevad ja realiseerida oma algse nägemuse kultustriloogia kolmandast osast.

"Ma panin alguse ja lõpu uuesti kokku ning tõstsin mõned stseenid, kaadrid ja muusikalised signatuurid ümber. Nende muudatuste, taastatud materjali ja heliga annab see minu hinnangul kahele esimesele filmile asjakohasema lõppvaatuse. Ma olen Jim Gianopulosele ja Paramountile tänulik, et nad lubasid mul selle ümber teha," märkis Coppola oma avalduses.

Lisaks ümberlõigatud versioonile on Coppola ja tema produktsioonimeeskond taastanud filmi ka 4K-versioonis. Pärast seda, kui meeskond vaatas läbi 300 karbitäit negatiivfilmi, õnnestus neil asendada erinevad madalama resolutsiooniga optilised efektid (optilise kopeerimise teel saadud filmiefektid, nt üleminekuefektid nagu väljatõrje ja ülesulamine) ja eemaldada kriimud, plekid ja muud anomaaliad, mida varem tehnoloogiliste piirangute tõttu teha ei õnnestunud. Parandusi tehti ka filmi algsele viie lairibakanaliga (5.1) helimiksile.

"Ristiisa III" küll kahvatus kahe esimese osa kõrval, mida arvatakse Ameerika läbi ajaloo parimate filmide hulka, kuid kandideeris sellegipoolest seitsmele Oscarile, sealhulgas parima filmi ja parima režissööri Oscarile.

"Mario Puzo's The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone" linastub enne DVD-le jõudmist valitud kinodes detsembris. 2008. aastal taastas Coppola ka "Ristiisa" kaks esimest osa.

Möödunud aastal teatas Coppola, et plaanib alustada tööd uue filmi "Megalopolis" juures, mida ta kirjeldas kui kireprojekti, milleks ta on ettevalmistusi teinud juba 30 asatat. Loo keskmes on arhitekt, kes soovib katastroofis laastatud New Yorgi taas üles ehitada utoopiana. Filmi produktsioon oli peaaegu algamas, kuid plaanid külmutati pärast 11. septembri terrorirünnakuid 2001. aastal.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: Consequence of Sound, Deadline

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: