Ene Mihkelsoni selts ootab taotlusi uurijastipendiumide konkursile

Ene Mihkelsoni mälestustahvel
Ene Mihkelsoni mälestustahvel Autor/allikas: Ene Mihkelsoni Selts

Tartu Kultuurkapital ja Ene Mihkelsoni Selts kuulutas kolmandat aastat järjest välja uurijastipendiumide konkursi.

2019. aastal anti välja kolm uurijastipendiumi, mille pälvisid Ene-Reet Soovik, Henrik Sova ning Marju Taukari ja Joosep Susi ühisprojekt. 2020. aastal otsustas stipendiumikomisjon välja anda neli uurijastipendiumi, mille pälvisid Kristiine Kikas, Tanar Kirs ja Indrek Ojam ning Leo Luks.

Ene Mihkelsoni seltsi esinaise ja stipendiumikomisjoni liikme Aija Sakova sõnul on seltsi soov, et Ene Mihkelsoni fondi uurijastipendiumi pälvinud esitaksid oma uurimistulemusi järgmisel aastal kirjaniku sünniaastapäeva aegu toimuval ettekandepäeval ja võimalusel avaldaksid oma uurimistulemused artiklite või esseedena.

Konkurss on avatud 30. oktoobrist 5. detsembrini 2020. Stipendiumitaotlusi saavad Sakova sõnul esitada kõik, kellel on soov tegeleda süvitsi Ene Mihkelsoni loomingu mõne aspekti uurimisega või teemaderingidega, mis haakuvad Mihkelsoni loominguga.

"Uurimissoov ei pea olema väga kitsalt ainult Mihkelsoni loomingu põhine, aga peab seostuma Mihkelsoni loominguga kas teoreetilise või ajaloolise konteksti ja sellele omaste probleemide käsitlemise kaudu."  

Stipendiumi suurus on 700 eurot. Stipendiumi taotlemise eeldus ei ole akadeemiline teaduskraad ja saajatele ei seata ealisi piiranguid.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb Tartu Kultuurkapitalile hiljemalt 6. detsembriks esitada:

  • taotlus (Tartu Kultuurkapitali nimelise stipendiumi taotlemise ankeet),
  • kokkuvõte senisest erialasest tegevusest (ja hariduskäigust) koos stipendiumi perioodiks planeeritava uurimisprojekti lühikirjeldusega.

Info ja taotlusevormid on leitavad Tartu Kultuurkapitali kodulehel.

Ene Mihkelsoni fondi haldab viieliikmeline nõukogu. Nõukogu liikmed otsustavad ka stipendiumide saajad. Fondi nõukogusse kuuluvad Hasso Krull (esimees), Marju Lauristin, Aija Sakova, Arne Merilai ning Tartu Kultuurkapitali esindaja.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: