Kultuuriportaal soovitab: "Anna mulle vabadus" ETV2-s

Anna mulle vabadus
Anna mulle vabadus

25. novembril jõuab ETV2 eetrisse Kirill Mikhanovsky 2019. aastal valminud film "Anna mulle vabadus" ("Give Me Liberty"), kus mängivad Chris Galust, Lauren Spencer, Maxim Stoyanov, Steve Wolski jpt.

Imeväikese eelarvega vändatud lüüriline tragikomöödia jutustab noorest vene emigrandist Vicist, kes tegutseb Milwaukees sotsiaaltöötajana ja sõidutab abivajajaid linna piires mikrobussiga. Usin ja abivalmis noormees püüab kõigi vajadusi rahuldada, kuid klientide kapriisid ning tänavail toimuvad meeleavaldused teevad graafikus püsimise võimatuks ja seavad Vici töökoha ohtu. Viimseni pingule veetud närvid toovad Vicis esile ka sünnipärase rahvuse, mida ta on tubli ameeriklasena üritanud endas alla suruda.

Filmi autoriks on Moskvas juudi peres sündinud ja teismelisena Ühendriikidesse emigreerinud Kirill Mikhanovsky, kes õppis Milwaukees Wisconsini ülikoolis lingvistikat ning antropoloogiat ja osales kaastudengite lavastatud lühifilmides näitleja ning operaatorina.

1999. aastal lavastas ta oma esimese lühifilmi ja 2006. aastal Cannes'is esilinastunud esimene täispikk mängufilm "Sonhos de Peixe" ("Kalaunenäod") võitis mitmel festivalil auhindu. Ehkki Mikhanovsky töötas noorpõlves ka ise puuetega inimeste sohvrina, pole tema kolmas täispikk film "Andke mulle vabadus" tema sõnul otseselt autobiograafiline, aga siiski väga isiklik teos.

"Anna mulle vabadus" linastub ETV2 eetris 25. novembril kell 21.30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: