Tallinna vanalinnas avatakse taas jõulusõimede näitus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jõulusõimede pühitsemise rongkäik. Tallinna vanalinn. 2017 Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Sel kolmapäeval, 2. detsembril kell 15.00 avatakse Tallinna vanalinnas jõulusõimede näitus. Vanalinna hariduskolleegiumi, Miikaeli ühenduse ja Maarjamaa haridusseltsi tänavanäitus saab teoks juba kuuendat korda.

Pidulik avamine toimub Niguliste kiriku juures, kus laulavad Püha Miikaeli poistekoori gümnasistidest lauljad ja kus osalevad Eesti Rooma-Katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan, Eesti Evangeelse Luterliku kiriku peapiiskop Urmas Viilmaa, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Regilaulu saatel liigub protsessioon Niguliste tänavat mööda Vene tänavale ning kirikuõpetajad õnnistavad vaateakendel olevaid sõimi.

Lisaks koolides ja huviringides valmistatud sõimedele saab näha lossikujulist Krakowi jõulusõime ja eesti jõulusõimemeistrite kätetööd. Väiksemaid aknaid ehivad paberist väljalõiked, mis samuti kujutavad Jeesuse perekonda.

Jõulusõimed ja väljalõiked kaunistavad kohvikute, poodide, käsitöökodade ja koolimajade ning õpetajate maja aknaid. Tallinna kommunaalamet ja Kadrioru park on lisanud tänavatele pidulikkust kuuskede ja valgusinstallatsioonidega, Vene tänava algust ehib ka väravakroon, mis annab märku tänaval toimuvast.

Näituse eestvedaja Kati Käpp avaldas lootust, et sel aastal leiavad tee näitusele ka need inimesed, kes seda kunagi enne näinud pole.

"Tore, kui sellest näitusest saaksid inspiratsiooni ka teised linnad ja piirkonnad. See on näitus, mida saab külastada turvaliselt värskes õhus ning meenutada jõulude tõelist tähendust," sõnas Käpp.

Näitus jääb avatuks 2021. aasta küünlapäevani ehk 2. veebruarini.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: