Ants Orase nimelise kirjanduskriitika preemia pälvis Märt Väljataga

Märt Väljataga
Märt Väljataga Autor/allikas: Ilmar Saabas

8. oktoobril kuulutati välja Ants Orase nimelise kirjanduskriitika auhinna laureaat, preemia pälvis Märt Väljataga Sirbis ilmunud arvustus "Johanneste ilmutused".

Arvustuses on vaatluse all Johannes Semperi ja Johannes Barbaruse kirjavahetus ("Euroopa, esteedid ja elulähedus. Semperi ja Barbaruse kirjavahetus 1911–1940" (I–II) Koost. Paul Rummo).

Žürii hinnangul on Märt Väljataga laia haardega päevakriitik: ta tunneb hästi nii eesti kirjanduslugu kui maailmakirjandust, filosoofilisi süsteeme ja värsiõpetuse nüansse, kuid samas ei jää ei võidutekstis ega teisteski arvustustes konteksti liialt kinni, vaid on tähelepanelik, kriitiline ja detailne lugeja. "Johanneste ilmutused" esindab Väljataga haaret ja seosteloomet aga iseäranis eredalt.

SA Kultuurileht väljaannete toimetajate asutatud auhind määratakse ühe aasta jooksul (oktoobri lõpust oktoobri lõpuni) eesti keeles ilmunud kirjandusteos(t)e kohta avaldatud parima arvustuse või ülevaate autorile. Auhinna suurus on 2000 eurot ning see pärineb Eesti Kultuurkapitalilt. Žüriisse kuulusid Hanna Linda Korp, Brita Melts, Indrek Mesikepp, Kajar Pruul ja Maia Tammjärv.

Ants Orase nimelise kirjanduskriitika auhinna on varasematel aastatel pälvinud Johanna Ross, Hasso Krull, Berk Vaher, Elle-Mari Talivee ja Tiit Hennoste.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: