Põhjamaade ja Baltikumi noore kunstniku auhinnale kandideerib 14 Eesti kunstnikku

Jaanika Arumi teos, mis võistleb Põhjamaade ja Baltikumi noore kunstniku preemia nimel
Jaanika Arumi teos, mis võistleb Põhjamaade ja Baltikumi noore kunstniku preemia nimel Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tänavu antakse viiendat korda välja Põhjamaade ja Baltikumi noore kunstniku auhind, millele tänavu kandideerib 14 noort Eesti kustniku. Kuni 20. detsembrini võistlevad kokku 77 erinevat kunstnikku publikupreemia nimel.

Põhjamaade ja Baltikumi noore kunstniku auhind (Nordic & Baltic Young Artist Award) on rahvusvaheline konkurss, mis pöörab tähelepanu äsja bakalaureuse või magistriõpingud lõpetanud ja karjääri alustavatele kunstnikele. Sel aastal osaleb konkursil kokku 77 kunstnikku: 14 Eestist, 17 Soomest, 15 Lätist ja 31 Leedust. 

Konkursi ühe algataja, kaasaegse kunsti keskkonna NOAR.eu eestvedaja Andra Orni sõnul on ettevõtmine viie aasta jooksul tutvustanud publikule sadu noori kunstnikke. "Tänaseks juba traditsiooniliselt toimuv Põhjamaade Baltikumi ja noore kunstniku konkurss pakub võimaluse publikul tutvuda värske loominguga, võrrelda, mis toimub lähinaabrite kunstimaastikul ning avastada noori talente, kelle tegemistel tulevikus silma peal hoida," selgitas ta.

Publikuhääletus kestab kuni 20. detsembrini veebilehel NBYAA.eu, kus on võimalik tutvuda kõigi konkursil osalevate noorte kunstnike ja nende teostega. Kõige enam hääli kogunud kunstnik pälvib konkursi publikupreemia väärtuses 500 eurot.

Lisaks publikupreemiale annab Põhjamaade ja Baltikumi Noore Kunstniku Auhinna rahvusvaheline žürii välja konkurssi grand prix ja maalipreemia. Grand prix võitja pälvib 2000-eurose rahalise preemia. Maalipreemia laureaati tunnustatakse 1000-eurose rahalise preemiaga ning koostöös Fotografiska Tallinnaga antakse välja ka fotopreemia. 

Eelmisel aastal võitis grand prix Rag Elnyg Soomest, publikupreemia Rasuole Jautakyte Leedust, maalipreemia Janis Šneiders Lätist ning Fotografiska Tallinna väljapandud fotopreemia Ignas Pavliukevičius Leedust.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: