Kristjan Järvi erakorralisest uusaastakontserdist: peaksime kõik looma omaenda rada

2021. aasta esimesel päeval on ETV eetris Eesti Kontserdi uusaastakontsert pealkirjaga "Omaenda rada", mida juhatab Kristjan Järvi, mis oli algselt plaanis korraldada kogu Järvide perekonnaga. Koroonapandeemiast tingitud olukorra tõttu tuli aga kontserdi kontseptsioon ümber mõelda.

Nimelt pidi algselt olema see tema isa, Neeme Järvi, dirigeeritud kontsert, mida nad perekonnaga oleksid aidanud tal korraldada.

"See oli üldiselt väga hea idee, aga see ei saa toimuda, sest tema on Ameerikas ja [vend, dirigent] Paavo ei saa ka siia tulla, sest tema on Inglismaal, aga mina olen siin ja teen nüüd selle uusaastakontserdi ära," selgitas ta.

Samas märkis ta, et ta ei tee seda niisama, asendusena, vaid nad lõid olude sunnil sellele uue kontseptsiooni, millele viitab ka pealkiri "Omaenda rada".

"Me kõik peaksime looma enda rada. Ma ei ole selle peale ise eraldi mõelnud, aga olen juhtunud oma raja loomisse protsessi -- olen läinud oma intuitsiooniga kaasa ja uskunud iseendasse ning et see, mida ma teen, on õige asi, ilma milleta ma ei saaks olla," tõdes Järvi.

Eesti Kontserdi aastalõpu- ja uusaastakontsert "Omaenda rada" on ETV eetris reedel, 1. jaanuaril kell 19.00. Dirigeerib Kristjan Järvi, Doris Kareva luulet esitab Maiken Pius Linnateatrist. Esinevad Eesti rahvusmeeskoor ja Eesti riiklik sümfooniaorkester.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: