"Teatrivaht": Renate Keerdi teater vääriks eraldi riiklikku eksporditoetust

Seekordses veebisaates "Teatrivaht" olid põhjalikumalt arutluse all kaks lavastust: Andres Noormetsa "Valged põdrad" ja Renate Keerdi "Ült".

Andres Noormetsa loominguline tippvorm teatris Ugala jätkub, seekord omamaise autori Piret Jaaksi abil. "Valged põdrad" räägib loo linnainimestest, kes tulevad rannakülla lootusega saada üle lootusetuse-tundest. Ilmselgelt satutakse aga valesse kohta.

Maagilise ja veidi õudsa realismi vaimus lavastus on möödunud teatriaasta uuslavastuste seas üks terviklikemaid ja ansamblimäng erakordselt nauditav, kuigi teatrivahtide arvates väärib Eesti maaelu-heitumuse kujutus värskendamist.

Renate Keerdi uuslavastus "Ült" Noorsooteatris vaimustas teatrivaatlejat Rein Langi ja Valle-Sten Maistegi sai Keerdi uuest lavastusest uusi impulsse Keerdi loomingu tõlgendamiseks. Saates leiti, et Keerd võiks julgemalt katsetada oma senise laadi segamist sõnateatri väljendusvahnditega. Teatrivahtide arvates vääriks Keerdi teater eraldi riiklikku eksporditoetust, seda enam, et kultuuri- ja keelebarjääride pärast tema müütilise koega lavastuste puhul muretsema ei pea.

Stuudios olid Valle-Sten Maiste ja Meelis Oidsalu ning telefoni otsas Hedi-Liis Toome ja Rein Lang.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Teatrivaht"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: