Videod | Meenuta eelmiseid presidendi vastuvõtu kontserte

Vabariigi aastapäeva kontsert
Vabariigi aastapäeva kontsert "Igal linnul oma laul". Autor/allikas: Siim Lõvi / ERR

Tänavu vastutab vabariigi aastapäeval toimuva kontsertlavastuse eest Kinoteater. Sel puhul on aga igati sobilik meenutada ka seda, mida on varem presidendi vastuvõtu kontsertidel tehtud, mistõttu koondasime kokku viimase viie aasta kontsertide salvestused.

Eesti 102. sünnipäeva tähistati Ugala teatris piduliku vastuvõtuga, kus toimus ka kontsert-lavastus "Igal linnul on oma laul", mille lavastaja-dramaturg oli Karl Laumets:

Vabariigi 101. sünnipäeval toimus Estonia teatrisaalis pidulik kontsert "Jäljed".
Aastapäeva kontserdi "Jäljed" lavastaja on Hendrik Toompere jr, muusikajuht Rasmus Puur, dramaturg Mehis Pihla, kunstnik Kristjan Suits, režissöör Ove Musting:

Eesti vabariigi 100. sünnipäeva pidulikul vastuvõtul ei toimunud tavapärast kontserti, vaid nii kohapealsetele külaliste kui televaatajateni jõudis Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo film "NO31 Teekond":

Estonia ooperi- ja kontserdimajas toimus Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva pidulik kontsert, kus kunstilise juhi Jaak Printsi ja muusikalise juhi Erki Pärnoja koostöös sündis terviklik lavastus:

Eesti vabariigi 98. aastapäeva pidulik kontsert toimus Tallinnas, Estonia ooperi- ja kontserdimajas. Kontserdi kunstiline juht ja dirigent oli Tõnu Kaljuste, kunstnik Reet Aus ja videokunstnik Taavi Varm:

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: