Tallinna keskraamatukogu sulges kolm raamatukogu ja teenindab piiratud mahus

Tallinna keskraamatukogu
Tallinna keskraamatukogu Autor/allikas: TKK FB

Alates 1. märtsist on ajutiselt suletud Tallinna keskraamatukogu peamaja (Estonia pst 8) ning Paepealse ja Männiku raamatukogu.

Teised Tallinna keskraamatukogu teenindusüksused jätkavad teenuste osutamist, kuid COVID-19 leviku vähendamiseks piiratakse kohapealsete teenuste pakkumist. Raamatukogu soovitab lugejatel kodus olla ning kasutada e-raamatukogusid, kust leiab nii eestikeelset kirjandust kui ka võõrkeelseid audioraamatuid, e-raamatuid ja ajakirju ning muusikat.

Raamatukogudest kohapealt saab teavikuid laenata vaid ettetellimise teel ja kontaktivabalt. Tasulise teenusena on võimalik tellida raamatuid üle Eesti asuvatesse pakiautomaatidesse. Laenatud teavikute tagastamise tähtajad pikendab raamatukogu ise ning viiviste arvestus on peatatud. 

Kõik raamatukogus kohapeal toimuvad üritused ja koolitused on tühistatud. Hädavajadusel saab osades raamatukogudes eelbroneeringuga kasutada 30 minutit päevas arvutit ja lugeda päevalehti.

Raamatukoguhoidjad vastavad nii telefoni kui e-kirja teel infopäringutele, samuti igapäevaelu puudutavatele küsimustele. Videosildade vahendusel on võimalik osaleda koolitustel ja raamatukogutundides. Raamatukoguhoidjad ootavad laste kõnesid, et neile videosildade või telefoni teel raamatuid ette lugeda.

Kooliealistele pakutakse abi õppimisel ja mitmesuguseid põnevaid tegevusi Discordi vahendusel. Seeniorid on oodatud osalema Skype vestlusklubi kohtumistel, kuulama telefoni või Skype teel ajalehtede ettelugemist ja küsima nõu digiteemadel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: