Eesti Autorite Ühingu uue tegevjuhina asub tööle Mati Kaalep

Mati Kaalep
Mati Kaalep Autor/allikas: Virge Viertek

Alates 8. märtsis asub Eesti Autorite Ühingut juhtima Mati Kaalep, alates EAÜ asutamisest 1993. aastal tegevjuhina tegutsenud Kalev Rattus siirdub pärast ametist lahkumist pensionile.

"Soovin, et EAÜ pakuks sarnast kindlustunnet ka tulevikus, astudes seejuures sammu edasi ka organisatsiooni ja autoritele pakutava teenuse arengus," sõnas Mati Kaalep. 

EAÜ juhatuse esimees Vaiko Eplik kinnitas, et järske muudatusi ei ole kavas. "Hetkel ei ole EAÜ-l plaani oma tegevuste portfelli mitte laiendada, kuivõrd pakkuda nii autoritele kui ka teoste kasutajatele mugavamat ja tõhusamat teenust." 

"Ootame kogu juhatuse ja tegevmeeskonnaga uut energiat ja värskeid lahendusi, mida tegevjuhi vahetus endaga toob," ütles Eplik. 

Mati Kaalep siirdub EAÜ-sse Riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaadist. Varasemalt Kultuuriministeeriumi audiovisuaalnõunikuna ja advokaadibüroos VARUL (praeguse nimega TGS Baltic) advokaadina töötanud Kaalepil on õigusteaduste bakalaureusekraad Tartu ülikoolist ning õiguse ja tehnoloogia magistrikraad Tilburgi ülikoolist Hollandis.

EAÜ põhitegevuseks on teoste kasutajatelt muusika-, kujutava kunsti ja audiovisuaalkunsti autoritele autoritasu vahendamine.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: