Oskar Lutsu huumoripreemia pälvis Helene Vannari

Helene Vannari, 1999
Helene Vannari, 1999 Autor/allikas: ERR

Tänavu antakse 33. korda välja Oskar Lutsu huumoripreemia, mille pälvis žürii otsusega Tallinna linnateatri näitleja Helene Vannari. Möödunud aastal pälvis huumoripreemia samuti Tallinna linnateatris töötav näitleja Argo Aadli.

Helene Vannari on pärit Kilingi-Nõmmelt. Näitlejahariduse omandas ta Tallinna riikliku konservatooriumi lavakunstikateedrist. Ta kuulub selle IV lennu koosseisu. Aastatel 1970–1974 oli ta Ugala teatri näitleja, 1976. aastast on ta ametis Tallinna linnateatris. Ta on loonud rohkesti sisukaid rolle nii koduteatris kui ka väljaspool seda, viimasel ajal on ta tuntud aga ennekõike Aino Kessnerina teleseriaalis "ENSV".

Oskar Lutsu huumoripreemiat on Palamusel välja antud 1987. aastast, varem on preemia pälvinud näiteks Andrus Kivirähk, Martin Algus, Urmas Lennuk, Raivo E. Tamm ja Gert Kiiler. Tänavu esitati huumoripreemiale 15 kandidaati.

Lutsu huumoripreemiat annab välja Jõgeva valla asutus Palamuse Kultuur koostöös Jõgeva vallavalitsusega. Laureaadile üle antav preemia koguneb üksikisikute ja asutuste-ettevõtete annetustest. Annetused on oodatud Jõgeva vallavalitsuse arveldusarvele nr EE412200001120155067 (Swedbank) või EE861010102021814008 (SEB Pank). Ülekande tegemisel lisada selgitusse märksõna "Huumoripreemia".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: