Tiit Pääsukese näitust "Nostalgiata" saab nüüd näha ka videotuuri kaudu

Tartu Kunstimuuseumil valmis Tiit Pääsukese näituse "Nostalgiata" videotuur, kus maalikunstnik ise ligi 50 minuti jooksul tutvustab oma loomingut ja räägib põnevaid lugusid. Vaegkuuljatele ja eesti keelt mitte kõnelevatele inimestele mõeldes on tuuril võimalik valida ka eesti- või ingliskeelsed subtiitrid.

Ülevaatenäitus haarab Eesti ühe parima koloristi loomingut 1960. aastatest tänaseni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pääsuke kannab oma kunstis edasi klassikalise maali traditsioone kaasaegses võtmes, ületades aegu ja trende. Näitusega naaseb kunstnik paika, kust 1957. aastal sai alguse tema teekond Tartu Kunstikooli õpilasena. Nimelt asus Kunstimuuseumi majas toona muusika- ja kunstikooli poiste ühiselamu.

Näituse pealkiri "Nostalgiata" peidab endas kunstniku eneseirooniat, sest raske on kujutada ette midagi nostalgilisemat kui retrospektiivnäitus noorpõlvekodus.

"Oma piltides ma püüan kogu maailma rikkust ühe pisikese lõuendi tüki peale panna, mis õnneks ei õnnestu kunagi," ütles Pääsuke.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: