Priit Võigemast: vabakutselise näitleja elus on momente, kui tunned, et tahaks kuskile kuuluda

Teatriauhindadel parima meesnäitleja tiitliga pärjatud Priit Võigemast rääkis "Ringvaates" möödunud teatriaastast ja näitlejatööst.

Rollide eest lavastustest "Lehman Brothers" ja "Kuritöö ja karistus" aasta parimaks meesnäitlejaks tituleeritud Priit Võigemast tõdes, et tal on hea meel selline tunnustus saada. Ta rääkis, et nautis mõlemas lavastuses mängimist väga. "Lähen suurima rõõmuga alati tööle ja kuigi mõlemad lavastused on füüsiliselt kurnavad,on pärast seda alati hea tunne, et ma olen tõesti täna pingutanud."

Võigemast tõdes, et möödunud aasta oli kummaline. "See aasta on justkui ära hakitud," rääkis Võigemast. "Kui lubati tööd teha, pandi tihedalt etendusi. Aga mul pole selle vastu midagi, mulle töö meeldib ja teen hea meelega. Aga nii on, et vahepeal on tihedalt ja siis on tohutu vedelemine."

Näitleja rääkis, et peale paari korra ta ise publikuna teatrisaali eelmisel aastal ei jõudnudki. "See tundub sajanditetagune aeg, ma ei mäleta isegi, mida ma vaatasin. Aga tahaks näha neid, kes olid nomineeritud ja preemiad said. Näiteks Juhan Ulfsaki lavastus on mul nägemata, loodan selle ära näha."

Koroonaaeg on raskusi toonud paljudele vabakutselistele loomevaldkonnas töötavatele inimestele, vabakutselise näitlejana tegutsev Võigemast ütles, et tuleb kõige kiuste siiski toime. "Ma pole siiamaani kahetsenud vabakutseliseks hakkamist. Võib öelda, et olen ära harjunud. On hetki, kus tekib nostalgiline moment," tõdes ta. "Vabakutselise näitleja elus on momente, kui tunned, et tahaks kuskile kuuluda, mitte ainult üksi ringi hulkuda."

Viimasel ajal teatris toimuvat põlvkondade vahetust on Võigemasti sõnul tunda, kuid see on tema sõnul loomulik ja hea asjade käik. "Põlvkonnad peavadki vahetuma. See on suurepärane, kui leidub inimesi, kes viitsivad ja tahavad teatreid juhtida, sest see pole mingisugune kerge töö, eriti praegu. Ma ei kujuta ette, ma ei tahaks olla teatrijuht praegu," rääkis Võigemast. "Mulle meeldib näitlejana tegutseda. Lavastajana teen siis, kui parasjagu pole näitlejana tööd. Siis võtan riiulist näitemängu, mille olen kõrvale pannud."

Praegu on Võigemastil riiulist võetud näiteks briti näitekirjaniku Martin Crimpi tükk, mis peaks Draamateatri lavale jõudma järgmisel sügisel.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: