X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

"Eesti lood" ootab taas uusi filmiprojekte

Sarja
Sarja "Eesti lood" ideekavandeid saab esitada 31. maini. Autor/allikas: ERR

Eesti rahvusringhääling, Eesti filmi instituut ja Eesti kultuurkapital kuulutasid välja sarja "Eesti lood" uue konkursi. Ideekavandeid saab esitada 31. maini.

Sari "Eesti lood" ootab ideekavandeid filmideks, mis peegeldavad elu tänapäeva Eestis. Reedel avatud ideekonkursi tulemusena valmivad filmid jõuavad ekraanile 2023. aastal. Tegemist on sarja "Eesti lood" 20. hooajaga.

Uute lugude konkursile oodatakse ideekavandeid, mis kõnetavad teemavaliku ja selge narratiiviga, eristuvate karakterite ning tugeva režiikontseptsiooniga. Saabunud ideekavandite seast valitakse välja teise vooru pääsevad ideed, mille autoritel on võimalik arendada kolme kuu vältel filmi vormi ja jutustamise viisi. Sügisel valitakse nende seast filmiprojektid, mille tootmine algab 2021. aasta lõpus.

Ideekonkursil osalemiseks peab esitama kavandi, mis võtab ühel A4-lehel kokku režissööri idee, peategelas(t)e tutvustuse ning teemavaliku põhjenduse. Ideed esitades palutakse ära märkida režissööri ja produtsendi nimed ning filmi tootjafirma. Filmide planeeritud pikkus on 28 minutit. Kavandeid oodatakse e-posti aadressile [email protected] hiljemalt 31. maiks 2021.

Sarja "Eesti lood" esimesed filmid valmisid 2003. aastal. Dokumentaalfilmide tootmist rahastavad ühiselt Eesti rahvusringhääling, Eesti filmi instituut ja Eesti kultuurkapital. Varasemate "Eesti lood" filmidega saab tutvuda ERR-i veebikanalis Jupiter.err.ee.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: