Estonias jagati kollegipreemiaid

Estonias jagati kollegipreemiaid
Estonias jagati kollegipreemiaid Autor/allikas: Estonia

Rahvusooperis Estonia anti 115. hooaja lõpukoosolekul üle kolleegipreemiad, kus tunnustati nii näitlejaid, muusikuid ja lauljaid kui ka tehnilisi töötajaid ning teenindavat personali.

Ooperisolisti preemia pälvis tenor Heldur Harry Põlda, balletisolisti preemia esitantsija Jevgeni Grib, kooripreemia bass Sven Tarlap, balletitrupi preemia tantsija Triinu Leppik-Upkin, orkestripreemia metsasarvemängija Inno-Martin Kont ja oboemängija Francesco Ciarmatori, juhtiv-kunstilise preemia koreograaf Marina Kesler.

Etendust ettevalmistava töötaja preemiaga tunnustati kunstnik-juurdelõikaja Terje Toropit, etendust teenindava töötaja preemia pälvis etenduse juht Anton Osul, maja teenindava töötaja preemia sai külalistemaja perenaine Kaili Uus, poistekoori preemia anti dirigent ja kontsertmeister Maret Alangole ning administratsioonipreemia pälvis peaadministraator Liisa Piisel.

Estonia annab käesoleva hooaja viimase etenduse 20. juunil ning etendustegevus algab uuesti augustis, mil esietendub Franz Lehari operett "Lõbus lesk". Hooaega jääb lõpetama Maurice Raveli muusikal põhinev ning ooperit ja balletti ühendav uuslavastus "Ravel:Ravel", mis esietendub 18. juunil.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: