Peagi suletav kino Ekraan näitab linna päeval Tartu-ainelisi filme

Kino Ekraan
Kino Ekraan Autor/allikas: Kristina Haan

29. juunil, Tartu linna päeval linastuvad kinos Ekraan meeleolukad Tartu-ainelised dokumentaalfilmid ja Eesti halvimaks mängufilmiks tituleeritud "Tappev Tartu".

Huviliste ees on dokumentaalfilmid ja ringvaated "Tartu linn ja ümbrus" (1912), "Alma Mater Tartuensis" (1932), "Tartu linn" (1939), "Vanemuise uue teatrihoone avamine" (1939), "E. V. President K. Päts külaskäigul Tartus" (1939) ja "Emajõe kaldal" (1936). Filmide autorid on toonase Eesti parimad filmimehed Johannes Pääsuke, Konstantin Märska, Theodor Luts ja Vladimir Parvel jt.

Filmiõhtul tutvustab kõiki dokumentaalfilme filmiloolane Jaak Lõhmus. Filmiõhtul saab Lõhmusele ka küsimusi esitada.

Filmiõhtu lõpetab mängufilm "Tappev Tartu" (1998), mille režissööri on Ilmar Raag. Film räägib kahest tudengist, kes leiavad end vastamisi kultuuriministeeriumi salaplaaniga hävitada filmikunst Eesti pinnal. Filmis mängib terve plejaad toonase kümnendi näitlejaid ja tartlasi.

Tartu kui Eesti filmi sünnilinn oli sajandi ja enama eest Eesti filmi südameks ning Tartust on filmilindile jäädvustunud märkimisväärselt palju. Vanade filmide keel ja värv annavad aimu, milline oli Tartu nägu läinud sajandi esimeses pooles, kuidas elasid inimesed, millised olid linnavaated ja kuidas kulgesid linnatänavad ja nägi välja linnaruum.

Filmiõhtu on tasuta ja kinosse Ekraan on oodatud kõik tartlased, Tartu sõbrad ja linna külalised.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: