Klassikaraadio Kuuldemängufestival algab esietendusega

Kuuldemängu
Kuuldemängu "Stiiliharjutused" salvestamine Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Klassikaraadios toimub 5.–11. juulini kuuldemängufestival, mis toob kuulajateni eriprogrammi seitsmest kuuldemängust. Festivali avab kuuldemängu "Stiiliharjutused" esietendus.

Kuuldemängu "Stiiliharjutused" autorid ja esitajad on Jan Kaus, Indrek Koff, Eva Koldits ja Toomas Täht. Lavastaja on Eva Koldits, muusikaline kujundaja Margus Voolpriit, helirežissöörid Andres Olema ja Külli Tüli.

Kuuldemäng on prantsuse kirjaniku Raymond Queneau eksperimentaalse raamatu edasiarendus eesti kirjanikelt ja näitlejatelt.

Esietenduse ühiskuulamine toimub 5. juulil kell 19 Vanalinna muusikamajas. Registreeruda saab aadressil [email protected].

Festivalinädala jooksul kuulajateni jõudvaid kuuldemänge ühendavad märksõnad on kirjandus, kirjanikud ja raamatud. Raadioteatri toimetaja Pille-Riin Purje on valinud programmi lavastused erinevatelt autoritelt.

Kuuldemängud eesti ja välisautoritelt on Klassikaraadio eetris iga päev kell 19. Kavas on Václav Haveli "Audients", August Strindbergi "Paaria", Heidi Sarapuu "Au hind", Anton Hansen Tammsaare "Noored hinged", Friedrich Dürrenmati "Sügisõhtul" ja Mati Undi "Sügisilmutus".

Läbi nädala saab Klassikaraadios kuulata tuntud näitlejate rollitäitmisi, osades on Tõnu Aav, Külli Teetamm, Sepo Seeman, Jan Uuspõld, Liina Vahtrik, Indrek Sammul, Mait Malmsten, Indrek Sammul, Voldemar Panso, Jüri Järvet, Ines Aru, Tõnu Oja jpt.

Klassikaraadio koduleheküljel on kõik festivali kuuldemängud alates esmaspäevast, 5. juulist ning kuulajad saavad valida oma lemmiku.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: