Kuuldemängufestivali publiku lemmikuks osutus Mati Undi "Sügisilmutus"

Klassikaraadios lõppes kuuldemängufestival, mille kavast said oma lemmiku poolt hääletada ka kuulajad. Publiku lemmikuks osutus Mati Undi kuuldemäng "Sügisilmutus". Osades Ines Aru ja Tõnu Oja.

Raadioteatri toimetaja Pille-Riin Purje valis festivaliprogrammi kuuldemängud, mille ühendavad märksõnad oli kirjandus, kirjanikud ja raamatud. Raadioeetris toimunud festivali kavas oli Václav Haveli "Audients", August Strindbergi "Paaria", Heidi Sarapuu "Au hind", Anton Hansen Tammsaare "Noored hinged", Friedrich Dürrenmati "Sügisõhtul" ja Mati Undi "Sügisilmutus". Avaõhtul esietendus kuuldemäng "Stiiliharjutused", mille autorid ja esitajad on Jan Kaus, Indrek Koff, Eva Koldits ja Toomas Täht. Lavastaja on Eva Koldits, muusikaline kujundaja Margus Voolpriit, helirežissöörid Andres Olema, Külli Tüli.

Festivali raames toimus Klassikaraadio kodulehel hääletus, kus publik sai valida lemmikkuuldemängu. Raadiokuulajad valisid esikolmikusse Mati Undi kuuldemängu "Sügisilmutus", Jan Kausi, Indrek Koffi, Eva Kolditsa ja Toomas Tähe "Stiiliharjutused" ning Heidi Sarapuu "Au hind".

Mati Undi "Sügisilmutus" on kirjutatud Peet Vallaku novelli "Maanaine" motiividel, pühendusega soome lavastajale Ari Kalliole. 2014. aastal salvestatud vaimuka kuuldemängu osades on Ines Aru ja Tõnu Oja.

Kõik kuuldemängud on järelkuulatavad Klassikaraadio kodulehel ja veebikanalis Jupiter.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: