Galerii ja video: Raadioteatris esietendub kuuldemäng "Stiiliharjutused"

5. juulil esietendub Klassikaraadio Kuuldemängufestivali raames Raymond Queneau'st inspireeritud "Stiiliharjutused", mille lavastaja on Eva Koldits. "Stiiliharjutused" kõlab ka Vikerraadios 10. juulil kell 19.05 ja Raadio 2-s 11. juulil kell 7.

Üks igav ja argine lugu: mingi veidralt riietatud noormehe üleelamised Teise maailmasõja eelse Pariisi ühistranspordis. See on Raymond Queneau eksperimentaalse raamatu "Stiiliharjutused" teljeks, milles autor esitab loost 99 erinevat versiooni. 

Stiiliharjutuste kohalik fänn Jan Kaus otsustas eksperimenti omavoliliselt jätkata, sest keeleliste ja ilukirjanduslike võtete hulk on lõppematu. 2018.  aastal esietendus "Stiiliharjutused" , milles kõlavad paarkümmend omaloomingulist, ent Queneau meetodile truuks jäänud stiiliharjutust. Lavajõududeks kaks kirjanikku  Jan Kaus ja Indrek Koff ning kaks teatrikunstnikku Eva Koldits ja Toomas Täht.

Sellest lavastusest jõudis Raadioteatri kuuldemängu 18 varianti, mida esitavad taas Jan Kaus, Indrek Koff, Eva Koldits, Toomas Täht. Lavastaja on Eva Koldits, muusikaline kujundaja Margus Voolpriit, helirežissöörid Andres Olema ja Külli Tüli.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: