Paide hooviteatrite festival jõuab etendustega kortermajade vahele

Paide hooviteatrite festival 2020. aastal
Paide hooviteatrite festival 2020. aastal Autor/allikas: Ants Leppoja

Paides toimub 9. kuni 11. juulini kolmas hooviteatrite festival, kus etendusi annavad 15 harrastusteatritruppi.

Etenduste pikkused jäävad kümne minuti ja kahe tunni vahele. Truppe on Viljandist, Võhmast, Tallinnast, Tartust, Pärnust, Pajusilt, Saaremaalt, Maardust, Keilast ja Tabiverest ning Albust, Paidest ja Koeru lähedalt Vahukülast. Mastaapseima tükiga astub publiku ette Tammsaate teater, mis etendab iiri näitekirjaniku Martin McDonagh'i teost "Mägede iluduskuninganna".

Mängupaikadeks on paidelaste koduõued ja kortermajade hoovid. "Kortermajade õuedele jõuame etendustega sel aastal esimest korda ning miks mitte vaadata teatrietendust oma neljanda korruse korteri aknast või rõdult," sõnas festivali peakorraldaja Mariliis Peterson ja lisas, et peaaegu kõik tänavused mängukohad on kasutuses esmakordselt.

Lisaks etendustele on festivalil ka muu kultuuriprogramm: harrastusnäitlejatele on Eduard Tee töötuba, laupäeva õhtul mängib keskväljakul muusikat Paidest pärit DJ Erkin Antov ning festivali lõpetab Joel Remmeli trio kontsert "Jazzkovsky" Paide raekojas.

Truppidele annab tagasisidet neljaliikmeline žürii koosseisus näitlejad Laura Niils (teater Must Kast) ja Eduard Tee (Vene teater), lavastaja Lennart Peep ning harrastusteatrite liidu tegevjuht Kristiina Oomer.  

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: