Suur kaart: teatrikevad jäi vahele, kuid suvi toob rekordiligi uuslavastusi

Praeguseks on suviste esietenduste loetelus juba üle 50 uuslavastuse.
Praeguseks on suviste esietenduste loetelus juba üle 50 uuslavastuse. Autor/allikas: kollaaž

Koroona pani teatrielu pausile ka sel kevadel, kuid selle võrra rikkalikum tõotab tulla teatrisuvi – teatrit saab ühtlaselt üle Eesti, nii mandril kui ka saarel. Praeguseks on esietenduste loetelus juba üle 50 uuslavastuse, mis tähendab, et suure tõenäosusega on tänavu sündimas ka esietenduste rekord.

Kaardile märgitud 57 lavastuse kohta saab põhjalikku infot, kui klõpsata ikoonidele. Vasakul avanevast kastist näeb, millised lavastused ja mis ajal selles paigas toimuvad. Selleks, et ikoonid ei läheks üksteise taga kaduma, tasub kaarti allnurgas asuva plussmärgi abil suurendada.

Lisaks kaardil toodud lavastustele toimub palju etendusi ka mitmete festivalide raames: kuni 17. juunini kestab juba 13. mail alanud Eesti muusika- ja teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide festival CPPM Manifestal, 2. juunil algas Sõltumatu Tantsu Festival, mis vältab 29. juunini. 1. juulist 4. juulini toimub Haapsalu Tšaikovski festival, 5. juulil saab Viljandis alguse 23. juulini kestev Notafe festival ning 20.–25. juuli toimuvad Saaremaa ooperipäevad.

August on festivalide osas kõige tihedam: 4.–25. augustini toimub Tallinnas Von Krahlis nn mängimata lavastuste festival "Etendused publikuga!", 6. augustil algab 14. augustini kestev Birgitta festival, 12. augustist 29. augustini võtab Kanuti Gildi Saali üle rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. 13.–15. augustini toimub Pärnu jõe kaldal aga linna- ja loomefestival Augustiunetus ja teater Vaba Lava korraldab 17.–21. augustini Narvas Vabaduse teatrifestivali. Linnafestival Uit saab Tartus alguse 18. augustil ja kestab 21. augustini.

Lavastuste nimekiri täieneb jooksvalt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: