Riho Undi animafilm "Tiivad" võitis Los Angeleses festivalilt kaks auhinda

Riho Undi animafilm "Tiivad" võitis 12.–16. juulini toimunud rahvusvahelisel sõltumatu kino festivalil WICA (World Independent Cinema Awards) Los Angeleses kaks auhinda.

Undi animafilm "Tiivad" võitis Los Angeleses ühe peaauhindadest, parima animafilmi tiitli ja lisaks ka auhinna parima animatsiooni eest (Best Animation or Animated Sequence).

Filmi "Tiivad" alus on Eduard Bornhöhe kirjanduskangelase, leiutaja Jaan Tatika kirjavahetus kuulsa Itaalia multitalendi ja renessansiajastu suurkuju Leonardo da Vinci vaimuga.

Kaader Riho Undi animafilmist "Tiivad". 

Film valmis Stuudios Nukufilm 2020. aastal. Film põhineb Riho Undi stsenaariumil, filmi operaator on Ragnar Neljandi ning peaanimaator Märt Kivi.

WICA on rahvusvaheline auhinnatseremoonia, kus austatakse ja autasustatakse aasta parimaid filme, telesaateid, reklaame, maale ja fotosid. WICA asutaja on Maggie Anwer, kelle eesmärk oli sellega toetada ja tutvustada kunstnikke kogu maailmale ja luua koht, kus kunstnikud ja filmitegijad saaksid esitleda oma töid, kohtuda ja mõtteid vahetada. Iga-aastane WICA auhinnatseremoonia kuulub Film Festival Internationali alla, mille asutas Carl Tooney 2005. aastal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: