Robin Nõgisto avab Tallinna linnagaleriis näituse "Pildirahvas"

Fragment Robin Nõgisto valmivast pildist.
Fragment Robin Nõgisto valmivast pildist. Autor/allikas: repro

Kunstnik Robin Nõgisto avab neljapäeval, 29. juulil kell 18.00 Tallinna linnagaleriis näituse "Pildirahvas". Näituse kuraator on Tamara Luuk.

Nõgisto näitusel "Pildirahvas" on väljas kolm suurt kaheosalist maali, neli filmi- ja muusikavideot ning veel üht-teist. Lõuendilt lõuendile ilmuvad erinevates kooslustes kassid, koerad ja sisalikud, hipsterid, skeletid ja tulnukad.

"Robini tööd ei vali seltskonda, need pikendavad lapse unenägusid ja annavad poolpimedaile vanureile tagasi nägemise, need eelistavad inimest tänavalt ja rokifänni rafineeritud maitsega kõrgkunsti- ja muusika austajale. Täiesti tõsiselt – populaarkultuur kõnetab!" rääkis näituse kuraator Tamara Luuk.

Tamara Luuk teeb laupäeval, 31. juulil kell 14 ka kõigile huvilistele näitusel ringkäigu.

Robin Nõgisto (1992) on lõpetanud Eesti kunstiakadeemia maalikunsti eriala 2017. aastal. Kõrvuti maalimisega tegeleb ta filmi- ja muusikakunstidega, on üles astunud mitmel ühisnäitusel ja neljal isikunäitusel, teinud seinamaalinguid ARS-i kunstilinnakule Tallinnas, Vilniuse kunstiakadeemiale (2019) ja Kohtla-Järve Maleva 25 hoonele RUA festivali raames (2021).

Linnagalerii (Harju tn 13) on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11–18.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: