Algab rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal

Stseen lavastusest
Stseen lavastusest "Eden Detail". Autor/allikas: Eliann Tulve

Neljapäeval, 12. augustil algab 29. augustini kestev 19. rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal 2021. Festival koosneb kolmele pikemale nädalalõpule koondatud ürituste jadast, mille raames jõuavad publiku ette 13 kunstnike kooslust.

Festivali avapäeval toimub kaks esietendust. Vabal Laval tuleb välja Adriano Wilfert Jenseni tantsuetendus "mixed feelings".  Avalöögi teeb ka produktsiooniplatvorm Reskript oma uue formaadiga "Artist Walk", mille puhul ootab vaatajat ees jalutuskäik külaliskunstnikuga linnaruumis üks-ühele olukorras.

Samuti saab festivali esimesel nädalavahetusel näha kaasaegse tantsu etendusi suuremates teatrisaalides – Jette Loona Hermanise ja Johhan Rosenbergi "Eden Detaili" Kanuti Gildi SAAL-is ning Maud Blandeli "Lignes de conduite" Sakala 3 teatrimajas.

Festivalil osalevad kunstnikud ja kollektiivid: Jette Loona Hermanis (Tallinn/Riia) ja Johhan Rosenberg (Muusika küla), Maud Blandel (Lausanne), Adriano Wilfert Jensen (Kopenhaagen/Brüssel), produktsiooniplatvorm RESKRIPT (Tallinn), RILE* raamatupood-projektiruum (Brüssel), Maija Hirvanen ja Juha Valkeapää (Helsingi), Yulia Arsen (Moskva), Chloe Chignell (Brüssel), Quim Bigas (Barcelona/Kopenhaagen), Laura Stašāne ja Jana Jacuka (Riia), Karolin Poska (Tallinn), Kate McIntosh (Brüssel), Dries Verhoeven (Amsterdam/Utrecht). Festival toimub nii ootuspärastes teatrisaalides Kanuti Gildi SAAL-is, Sakala 3 teatrimajas, Vabal Laval kui ka linnaruumis Telliskivi loomelinnakus, Linnahalli tagusel kail ning teekondadel nende kohtade vahel.

Lisaks saavad alguse töötoad Tantsuruumis – eelootaval nädalavahetusel korraldab seal meistriklassi Soome koreograaf Maija Hirvanen. Kogu festivali jooksul toimub eksperiment "eˉlektron signal. SAAL Biennaal radio".

Festivali korraldajate sõnul on see raadio, mis laiendab festivali teoste piire, vahendab seda, mis näib vahendamatu ning laiendab aegruumi iga teose ümber.  Selle raames toimuvaid vestlusi, mõtisklusi, peegeldusi saab jooksvalt jälgida ka virtuaalselt veebilehel elektron.art.

SAAL Biennaal 2021 festival kontrollib üritustel nakkusohutust ja soovitab aegsasti kohale tulla ja kaasa võtta kehtiva nakkusohutust ning isikut tõendava dokumendi.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: